Johanna Udras võitis noorte olümpiamängudel viienda koha

19.01.2020
Tagasi
19.01.2020

Murdmaasuusataja Johanna Udras sai Lausanne’i noorteolümpial vabatehnikasprindis viienda koha, Kaspar Päärson jõudis veerandfinaali.

Foto: OIS

Udras pääses tüdrukute vabatehnikasprindis kvalifikatsioonist edasi kolmandana ning näitas väga head minekut ka oma veerandfinaalis, võites selle kindla eduga. Poolfinaalis jäi Udras küll kolmandaks, kuid tänu paremale ajale pääses ta õnneliku kaotajana finaali. Finaalis oli 17-aastane suusataja esimesel ringil medalis kinni, ent kukkus järsul kurvil, mis oli pinnuks silmas teistelegi suusatajatele. 

„Seni olin taktikaliselt väga hästi teinud, aga finaalis oli lihtsalt ebaõnn,“ selgitas Udras. „Viies koht pole üldse paha, tulevik on ees! Muidu olen väga rahul. See oli mulle sobiv rada – jäine ning sai jõuliselt sõita,“ sõnas ta. 

Tüdrukute sprindi võitis Šveitsi suusataja Siri Wigger ajaga 2.46,4. 

Poiste seas pääses eestlastest veerandfinaali Kaspar Päärson, kes sõitis välja 13. aja. Ometi lõpetas tema tee sprindi poolfinaali samuti kurvis toimunud kukkumine. Samas kurvis kukkus kvalifikatsioonis ka Anders Veerpalu, kes leppis kvalifikatsioonis 49. kohaga. 

„Kurvid olid väga jäised, meenutas väga eilset suusakrossi, kus paljud kukkusid. Eks see laskumine oligi k krossi järelmõju,“ sõnas Päärson. „Tunne oli hea, läksin panema ning ei vaadanud piisavalt palju ette, kuigi mind oli hoiatatud, et oleksin ettevaatlik. Kahju, olnuksin kindlasti võimeline poolfinaalis sõitma!“ 

Meeste sprindis võidutses Rootsi suusataja Edvin Anger ajaga 3.10,47.  

Talvised noorte olümpiamängud peetakse Lausanne’is 9.-22. jaanuaril. Iga nelja aasta tagant toimuvast suurvõistlusest võtavad osa 15-18-aastased sportlased. Eesti koondis on 25-liikmeline ning kannab Salomoni varustust. Kokku on stardis 1880 sportlast üle maailma – 940 neidu ja 940 noormeest.  

Ülekandeid näeb EOK kodulehel www.eok.ee ning kaasa elada saab ka EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn“ ja Instagramis „Olympiafann“.