Kelly Sildaru nimi graveeriti Põltsamaa olümpiaskulptuurile

23.08.2022
Tagasi
23.08.2022

Teisipäeval avati Põltsamaa külje all asuvas Sõpruse pargis oleval olümpiaskulptuuril „Teel Olümposele“ Pekingi olümpiamängudel pronksmedali võitnud Kelly Sildaru nimegraveering. Skulptuuri teeb maailmas ainulaadseks asjaolu, et sellele on jäädvustatud kõigi Eesti olümpiamedalivõitjate nimed.


Sildaru sõnul oli väga ootamatu enda nime skulptuuril näha. „Ma ei tea, et mu nime on varem niimoodi graveeritud kuskile, et see igaveseks alles jääb. See on väga suur tunnustus!“

Sildaru saavutust ja julgust kiitis ka Eesti peaminister Kaja Kallas. "Selle jaoks, et selliselt hüpata, peab olema väga palju julgust, aga ka julgust unistada, julgust oma unistusi teoks teha ja julgust tööd teha nende unistuste nimel. Kõik sportlased, kes toovad medaleid, sealhulgas sina, tekitate Eesti inimestes ühtekuuluvustunde. Me oleme kõik nii uhked!“ ütles Kallas. 


Üheskoos istutasid Kallas ja Sildaru Sõpruse parki ka tammepuu. Sõpruse park asub Põltsamaal Tallinna-Tartu maantee kõrval. Selle rajas 1973. aastal Ants Paju. Skulptuurid, mälestuskivid ja nimelised puud on kujundanud pargi hindamatu väärtusega ajaloo- ja kultuurilooliseks objektiks.