Kultuuriminister Spordinädala avamisel: ühine osalemine liikumis-või spordiüritustel on suurepärane ühendaja

23.09.2022
Tagasi
23.09.2022

Täna, 23. septembril anti start EOK Spordinädala avasündmusele, 17. heategevuslikule Teatejooksule, mis tõi üle Eesti 28 linnas ja asulas üle 12 000 koolinoore parkidesse, staadionitele ja linnakeskustesse.


Tartus Spordinädala avamisel viibinud EOK liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi kiitis eestimaalaste aktiivset osavõttu Spordinädalal.

„Spordinädal toimub kaheksandat aastat samaaegselt 42 Euroopa riigis, kus Eesti paistab teiste hulgast silma kui kõige rohkem sündmusi korraldav riik per capita. Spordinädala tegevused ja mastaapsus on heaks sissejuhatuseks 2023. aastal toimuvaks Liikumisaastaks, mille eesmärk samuti on tõsta kehaliselt aktiivsete inimeste arvu Eestis. Mul on väga hea meel, et heategevuslikul Teatejooksul osales juba üle 12 000 noore, kelle jaoks liikumine tähendab rõõmu,“ ütles Lusmägi.

23.-30. septembrini toimuva Spordinädala eesmärk on läbi liikumise ja spordi pakkuda võimalikult paljudele Eesti noortele ja täiskasvanutele positiivseid elamusi ning innustada neid liikumisharrastustega regulaarselt tegelema. Spordinädala alguseks on registreeritud 206 621 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis.

Spordinädal 2022 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on kultuuriminister Piret Hartman, EOK sportlaskomisjoni liige Saskia Alusalu, stilist ja saatejuht Ženja Fokin, Eesti muusik ja tiktokker Artjom Savitski, näitleja ja laulja Kristel Aaslaid ning multikategelane Vanamees.

Hartman, Alusalu ja Savitski osalesid täna ka ise erinevates Eestimaa linnades Spordinädala avamisel. Kultuuriminister Hartman andis stardi Sillamäe koolinoortele.  

„Ühine osalemine liikumis- või spordiüritustel ning oma kohalikele meeskondadele kaasaelamine on suurepärane ühendaja ja mõistmise tekitaja nii eri rahvusest ja ka vanusegruppidest inimeste vahel. Minu jaoks on oluline, et minu kodumaakonnas, Ida-Virumaal, toimuks samuti oluline liikumispööre, et lapsed, noored ja täiskasvanud liiguksid igapäevaselt rohkem,” rõhutas Hartman.

Igal Eestimaa inimesel on võimalus kuni oktoobri lõpuni osaleda Spordinädala väljakutses, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida https://spordinadal.ee/et/eok-spordinadala-valjakutse.

 Juba homme, laupäeval, 24. septembril kell 17 saab kogu perega tulla Tallinna Vabaduse väljakule, et orienteeruda Be Active Nighti raames 2 km või 5 km rajal vanalinnas. Üritus on tasuta ning selle kohta saab rohkem infot lugeda siit: https://www.facebook.com/events/3219204855001544/

EOK Spordinädala patroon Vanamees kutsub kõiki eestimaalasi ka sotsiaalmeediakanalis TikTok spetsiaalset Spordinädala tantsu õppima ning oma tantsuvideot jagama. Kõigi osalejate vahel loositakse välja vinged jooksujalatsid. Videot saab vaadata siit.

Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm ja Kultuuriministeerium.  

Rohkem infot saab lugeda aadressil www.spordinadal.ee