Mäe Euroopa Mängudel pronksimatšis, Must veerandfinaalis, sulgpalli naispaar teenis 5.-8. koha

27.06.2019
Tagasi
27.06.2019

Neljapäeval võistles Eesti koondis Minskis peetavatel Euroopa Mängudel naistemaadluses, sulgpallis ja laskmises. Sulgpallis teenisid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel naispaarismängus 5.-8. koha; Raul Must jätkab võistlust homme meesüksikmängu veerandfinaalis ning Epp Mäe siirdub võitlema pronksimatšis.

Maadlus

Epp Mäe kohtus naistemaadluse (-76kg) võistlusel kaheksandikfinaalis kahekordse Euroopa meistrivõistluste medalisti Zsanett Nementhiga Ungarist, kelle alistas kindlalt 3-0. Veerandfinaalis Mäele vastu tulnud ukrainlanna Alla Belinska samuti eestlasele muret ei valmistanud – matš lõppes 8-0 Epp Mäe võiduga. Poolfinaalis tuli Mäel maadelda kodupubliku ees võistleva valgevenelanna Vasilisa Marzaliukiga, kelle medalikapis arvukalt tiitlivõistluste medaleid. See pingeline kohtumine lõppes pärast protesti võimaliku keelatud võtte kasutamise üle kohtuniku otsusega 3-5 Marzaliuki kasuks.

Mäe treener Ahto Raska Epp hinnangul maadles õpilane poolfinaalis väga hästi. „Esimesel perioodil ta vaatas-kontrollis, kuid teisel perioodil oli Epp maailmaklass. Homme saab medali peale võidelda, peame tänase ära unustama ja keskenduma homseks matšiks. Ma usun, et Epp saab tänasest üle. See kõik on ettevalmistus MM-iks ja olümpiamängudeks,“ ütles Raska.

Epp Mäe pronksimatši vastane selgub lohutusringist olümpiavõitja ja olümpiahõbeda Natalia Vorobeva (Venemaa) ning MM-i pronksi Martina Kuenzi (Austria) omavahelisest vahelisest kohtumisest.

Sulgpall

Meesüksikmängus alagrupist teisena edasi pääsenud Raul Mustale tõi loos kaheksandikfinaalis vastaseks Emre Lale Türgist. Must suutis kaheksandikfinaalis näidata kindlat mängu ning võitis kohtumise 21-14, 21-16. Raul Must lausus peale mängu, et on õnnelik, et kõik karjääri jooksul tehtud pingutused realiseerusid korralikuks tulemuseks. “See oli praegu kõikide erinevate tegurite kokkulangemine. Sain loosiga parima võimaliku vastase ja suutsin koos enda tiimi abiga selle võimaluse ära kasutada, sest vaimselt see ei olnud lihtne. Ka vorm on turniiri edenedes läinud tõusvas joones ja olen suutnud rasketel hetkedel teha taktilikaliselt õigeid otsuseid. Vaatame, kuhu see välja viib,” ütles Must. Reedel peetavas veerandfinaalis tuleb Musta vastaseks rootslane Felix Burestedt.

Naisüksikmängu kaheksandikfinaalis kohtus Kristin Kuuba Saksamaa mängija Yvonne Liga. Kolme geimi peale läinud kohtumises jäi siiski peale Li 13-21, 21-14, 11-21. „Oli pikk mäng ja ma ei suutnud oma võimalust ära kasutada,“ nentis Kuuba. Sellega on Kuuba turniir läbi.

Naispaarismängus jõudsid vaid pool aastat koos mänginud Kati-Kreet Marran - Helina Rüütel Euroopa Mängude veerandfinaali, kus nende vastu tuli maailma 23. paar Ekaterina Bolotova – Alina Davletova Venemaa. Eesti naiskond võitles tugevalt, kuid pidi möönma vastaste ülekaalu 14-21, 15-21. „Tegelikult mängisime võrdselt geimi algused, aga tegime ise vigu, mis vastastele edumaa andsid. Nemad on nii kogenud paar, mänginud koos mitu aastat ja palju turniire. Vastased hakkasid mängima taktikalist mängu äärtesse, mis oli meie jaoks ebamugav,“ rääkis Kati-Kreet Marran veerandfinaalikohtumisest. Kokkuvõttes sai Eesti naispaar Euroopa Mängudel  5.-8. koha. „See, et me üldse Euroopa Mängudele pääsesime, oli suur üllatus, nägime selle nimel tohutult vaeva. Ja nüüd kaotades on tunne, et oleks võinud rohkem. Aga tegelikult see veerandfinaali koht oli meie jaoks väga suur eneseületus ja saavutus,“ märkis Marran.

Laskmine

Naiste 50m sportpüssiharjutuses kolmelt positsioonilt sai Anžela Voronova 1156 silmaga 18. koha. Finaali pääsesid kaheksa esimest. Euroopa Mängude võitjaks tuli venelane Yulia Zykova, hõbemedali sai tšehhitar Nikola Mazurova ja pronksmedali võitis Venemaa laskur Polina Khorosheva.

Reedel, 28. juunil on Euroopa Mängudel võistlemas:

• Epp Mäe, naistemaadluse pronksimatš (-76kg)
  • Raul Must, sulgpalli meesüksikmängu veerandfinaal
  • Helary Mägisalu, kreeka-rooma maadluse 1/8-finaal (-60kg)

Eksklusiivset sisu Minskist Euroopa Mängudelt leiab EOK sotsiaalmeediakontodelt – Instagramis “olympiafann” ja Facebookis „Olen olümpiafänn“ lehtedelt.

2. Euroopa Mängud toimuvad 21.-30. juunil Minskis, esimesed mängud peeti nelja aasta eest Bakuus. Eesti koondisesse kuulub 68 sportlast 13 spordialalt: aerutamises, iluvõimlemises, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, 3x3 korvpallis, laskmises, maadluses, poksis, sambos, sulgpallis ja vibulaskmises. Mängude kavas olevatest aladest ei võistle eestlased ainult lauatennises ja rannajalgpallis.

Euroopa Mängud on Euroopa meistrivõistlusteks judos ja poksis. Euroopa Mängud lähevad arvesse Tokyo 2020 olümpiakvalifikatsioonis kaheksal alal: laskmises, lauatennises ja vibulaskmises jagatakse olümpiapääsmeid, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, sulgpallis on võimalik teenida punkte või täita olümpianormi.