Merike Anderson: olen uhke, et sain medali Eesti koondislasena kaela

27.09.2023
Tagasi
27.09.2023

15 aastat järjest välisklubides mänginud ja arvukalt tiitleid võitnud Eesti edukaima naiskorvpalluri Merike Andersoni medalitest uhkemad ripuvad kodus isa tehtud hirvesarve otsas. Andersoni ja teiste Eesti spordikangelaste medaleid saab vaadata EOK100 fotonäitusel „Igihaljad“ Tartus Tasku keskuse aatriumis 29. oktoobrini.


Andersoni sõnul on tal iga medaliga on oma lugu, kuid kolm autasu on talle kõige südamelähedasemad.

„Kindlasti on EuroCupi medal minu jaoks kõige väärtuslikum ja samas ka kõige olulisem ja tähtsam. Samas ei saa ka Soome medalit alaväärtustada, sest esimest hooaega välismaal mängides võitsin kohe meistritiitli. Medalijärgne pidu on igas riigis erinev, aga Soome oma, saunailta on eriti eredalt meeles, sest see kestis 24 tundi ja veel peale,“ muigab ta.  

„Üks kallimatest on ka 3x3 koondisega võidetud hõbe 2019. aasta Euroopa Mängudel.  Ma vahest vaatan mingeid klippe ja loen vanu artikleid ning meenutan, kui vinge see oli. Tavakorvpallis ei õnnestunud Eesti naiskonnaga suurt kala püüda, aga mingi killukese sain ikkagi Eesti koondislasena kaela,“ rõõmustab Anderson.  

Vaata EOK videost, milline tunnustus Andersoni südamepõhjani liigutas:


“Igihaljad“ fotonäitus tutvustab EOK 100. juubeliaastal ja ESOM 60. sünnipäeval Eesti erinevate ajastute ja erineva sisuga spordialade tippsportlaste karjääri jooksul võidetud õisi. Fotonäitust saab vaadata Tartus Tasku keskuses 25. septembrist 29. oktoobrini, seejärel liigub näitus erinevatese Eestimaa paikadesse.