Müügil on Pariisi suveolümpiamängudele pühendatud postmark

06.07.2024
Tagasi
06.07.2024
26. juulil algavate Pariisi suveolümpiamängude puhul jõudis Omniva postkontorites, e-poes ja partnerite juures müügile suurele spordisündmusele pühendatud postmark. Lisaks postmargile on võimalik soetada ka esimese päeva ümbrik.

Sportliku postmargi trükitiraaž on 18 000 ja hind 2.60 €, mis vastab rahvusvahelise kirja tariifile. Olümpiamängude postmargi kujundas Triin Heimann

“Pariisi olümpiamängudele pühendatud postmargil on sümboolselt kujutatud Eesti olümpiakoondise sportlasi, kes püüdlevad kõige kõrgemate võitude poole,” ütles Heimann ja lisas, et kui Eiffeli torni ehitamisel oli üheks eesmärgiks näidata maailmale Prantsusmaa mõjuvõimu ja oskuseid, siis nüüd saavad Eesti sportlased teha seda sama Pariisi olümpial.

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul iseloomustab postmark Eesti spordi mitmekesisust. „Team Estoniat esindab Pariisis 25 sportlast ja hobune 14 erineval spordialal, millest mõned on kujutatud ka postmargil. Olümpiamargid on sümbolitena endas alati sõnumeid kandnud. Loodan, et ka seekord on see märgiline mark meie sportlaste tegude toetuseks,“ ütles Sõõrumaa. 

Eesti olümpiamarkide väljaandmise tava on kestnud üle 30 aasta, neist esimesed ilmusid 1992. aastal Barcelona mängude tarbeks. Aastate jooksul on Omniva välja andnud kokku üheksa suveolümpiamängude postmarki ja ühe margiploki.

Margiga koos ilmub ka teemakohane eriümbrik. Tallinnas Toompea postkontoris on ilmumispäeval kasutusel esimese päeva tempel. Lisaks postiasutustele saab marki ja ümbrikut osta ka Omniva e-poest.