Olümpiafestivali esimene päev: Kase kolmanda ajaga 100 m finaalis, tennisist Mandelkorn pääses 16 parema sekka

25.07.2022
Tagasi
25.07.2022

Suvine noorte olümpiafestival Slovakkias Banska Bystricas algas eestlastele edukalt.

Kergejõustikus pääses isikliku rekordiga 10,86 sekundit 100 meetri jooksus finaali 16-aastane Andreas Kase. Kase jooksis seejuures kolmanda aja. „Teadsin, et olen võimeline head jooksu tegema, aga olen sellest ajast natuke üllatunud,“ ütles Laupa Põhikooli õpilane.

Kase finaal peetakse juba homme, Eesti aja järgi kell 21.20. Otseülekannet on võimalik vaadata võistluste kodulehekülje vahendusel: https://eoctv.org/live.

Hedi Andre sai 400 meetri jooksus aja 58,44 ning finaali ei pääsenud.

Neljast ujujast pääses avapäeval poolfinaali kolm. Kirke Madar ujus hommikuses eelujumises 100 m vabalt 59,35, kuid parandas õhtuses poolfinaalis aega ning sai ajaga 13. koha. „Olen väga rahul. Ujusin isikliku rekordi lähedale ning olen selle üle väga rõõmus,“ ütles Madar. Miriam Jürisoo saavutas õhtuses poolfinaalis 13. koha, millega uuendas enda isiklikku rekordit 200 m liblikas ajaga 2.29,62. Artjom Alteberg sai 200 meetri rinnuliujumises ajaga 2.27,05 16. koha. Egle Salu leppis 200 m seliliujumises 34. koha ja ajaga 2.45,49.

Meeste tennise üksikmängus pääses 16 parema sekka Samuel Mandelkorn, kes alistas 34-kraadises kuumuses avaringis Aserbaidžaani tennisisti Ilham Bakshaliyevi 6:2, 6:0. „Kui väljakule läksin, mõtlesin, et tahaks võimalikult kiiresti siit palavuse käest ära saada. Mäng läks väga lihtsalt,“ hindas Mandelkorn, kes kolmapäeval kohtub teises ringis oma hea sõbra, Läti koondislase Arturs Zagarsiga.

Naiste tennise üksikmängus pidas Slovakkia kuumalaines suisa 2,5 tunnise maratonlahingu Adriana Roots, kes lõpuks alistus soomlanna Daria Bibaninale 2:6, 7:6, 2:6. Poolteist tundi hiljem peetud paarismängus jäid Roots-Mandelkorn alla Tšehhi duole Kumstat-Slamenikova 2:6, 1:6.

Sulgpalli alagrupiturniiril on edasipääsuvõimalused Emilia Šapovaloval, kes küll jäi alla Tšehhi esindajale Lucie Krulovale 13:21, 12:21, kuid võitis Itaalia sulgpalluri Carolin Rauneri 21:19, 22:20. Andrei Schmidt alistus Portugali mängijale Santiago Batalhale 14:21, 19:21 ning Rootsi mängijale Romeo Makboulile 10:21, 11:21.

Teisipäeval alustavad olümpiafestivali jalgratturid, kellel on ees temposõit. Jätkuvad kergejõustiku, tennise, sulgpalli ja ujumise võistlused.

Eesti koondise info leiab EOK kodulehelt https://eok.ee/banska-2022, võistluste otseülekandeid saab vaadata aadressil https://eoctv.org/live. Põnevat sisu leiab olümpiafestivali ajal ka Team Estonia Instagramist.

25.- 30. juulini Banska Bystricas toimuval suvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil osaleb 40 Eesti sportlast vanuses 14-18 aastat kuuel alal: kergejõustik, jalgrattasõit, judo, sulgpall, tennis ja ujumine. Sportlasi saadab 20-liikmeline taustajõudude tiim, koondist riietab Nike.