OM-i 1. päev: laskesuusatajad alustasid 16. kohaga, õed Kaasikud tegid korraliku debüüdi

05.02.2022
Tagasi
05.02.2022

Pekingi taliolümpiamängudel tegid Eesti koondislased laupäeval esimesed etteasted. Laskesuusatamise segateatenelik sai 16. koha, murdmaasuusatamises sõitis Keidy Kaasiku välja 39. koha.

Laskesuusatamise segateatesõidus oli Eesti Regina Oja ja Tuuli Tominga vahetuste järel 12. kohal. Rene Zahkna andis ankrumehele Kristo Siimerile teatevahetuse üle 13. kohal, Siimer andis kuue kilomeetriga ära kolm positsiooni.

Stardis oli 20 koondist, kellest neli viimast said ringi sisse. Ühel trahviringil käinud ja 14 varupdrunit kasutanud Eesti kaotas olümpiavõitjaks tulnud Norrale 5.10,9.

Ainsana pidi Eesti koondisest trahviringil käima Tomingas. „Püsti on mul siin terve aeg olnud probleeme. Täiesti tavaline, et võtan kahe-kolme kaupa trahve. Kahju, et nii läks, aga ei midagi imekspandavat,“ sõnas ta Postimehele.

Naiste murdmaasuusatamise 7,5 + 7,5 km suusavahetusega sõidus läks esikoht norralannale Therese Johaugile. Olümpiadebüüdi teinud 20-aastastest kaksikõdedest Kaasikutest oli kiirem Keidy, kes sai 39. koha (+4.57). Kaidy Kaasiku sai 62 lõpetaja seas 54. koha (+7.58,9).

Keidy Kaasiku pani oma sõidule hindeks 5-. „Võib-olla enne magama jäämist mõtlesin stardi peale, kuid öö oli küll väga hea ja sain rahulikult magada. Paningi endale eesmärgiks sõita 40 sekka, siis oleks väga hästi,“ rääkis ta.

Kaidy hinne oli palli võrra madalam. „Tahtnuks küll eespool olla, kuid vähemalt ei kukkunud tahapoole,“ viitas ta oma rinnanumbrile, mis oli sarnaselt lõppkohale 54.

Meeste suusahüpete normaalmäe kvalifikatsioonist pääsesid Kevin Maltsev ja Artti Aigro põhvõistlusele ehk 50 sekka suuremate probleemideta. 89,5 meetri kaugusele lennanud Maltsev sai 32. koha ja 86 meetrit hüpanud Aigro jäi jagama 33. kohta. Punkte kogus Maltsev 80,2 ja Aigro 80.

Mõlemad sihivad pühapäeval kell 13 peetaval põhivõistlusel kohta 30 seas. Treeningute ja kvalifikatsiooni põhjal tunneb ennast Pekingi väiksemal mäel pisut paremini Maltsev.

„Kui saaks enda keskmisest parema hüppe tehtud, pole mingit probleemi. Kuid esiteks on kõik nii tehniline ja teiseks mängib rolli tuul,“ lausus Maltsev.

„Lemmikmägede sekka see hetkel kindlasti ei kuulu. Olen ühe okei hüppe siin teinud, teised on üle küngaste tulnud. Mägi on praegu mulle raske. Loodetavasti homme on parem,“ ütles Aigro.

Lisaks suusahüppajatele tuleb pühapäeval Eesti koondislastest starti 28-aastane murdmaasuusataja Alvar Johannes Alev, kes võistleb kell 9 algavas meeste 15 + 15 km suusavahetusega sõidus.