OM-i 2. päev: Alev edestas Kläbot, suusahüppajad 30 sekka ei jõudnud

06.02.2022
Tagasi
06.02.2022

Pekingi taliolümpiamängudel võistlesid pühapäeval kolm Eesti koondislast. Parima tulemuse sai kirja murdmaasuusataja Alvar Johannes Alev, kes tuli meeste 15 + 15 km suusavahetusega sõidus 33. kohale.

28-aastane Alev jäi kuldmedali võitnud venelasele Aleksandr Bolšunovile alla seitsme minuti ja 40 sekundiga. Kokku tuli starti 69 sportlast ja teiste seas edestas Alev ka kuulsat norralast Johannes Hösflot Kläbot, kes piirdus 40. kohaga.

"Mul pole elus ühtegi suusavahetusega sõitu õnnestunud. Kui sõidan siin oma rahvusvahelise taseme kõrgeima koha, peab rahul olema," ütles Alev Delfile.

"Seisund oli päris hea. Teise ringi alguses sain grupi päris etteotsa, aga tõusu otsas läks positsioonivõitluses kaigas puruks. Jäin seisma ja uut kaigast ootama. Sain isegi täiesti sobiva, aga selleks hetkeks olid esimesed läinud ning ma pidin hakkama tagasi töötama. Sellest on kahju, aga ühisstardi puhul peab selliste asjadega arvestama," lisas ta.

Meeste suusahüpete normaalmäe põhivõistlusel sihtisid Artti Aigro ja Kevin Maltsev kohta 30 seas. Lõpuks sai Aigro 34. ja Maltsev 40. koha. Aigro kogus 97 meetri pikkuse hüppe eest 116,7 punkti ja Maltsev 96,5 meetri pikkuse hüppe eest 112,5 punkti. Olümpiavõitjaks tuli jaapanlane Ryoyu Kobayashi.

22-aastane Aigro tegi enda sõnul seniste mängude parima hüppe. „Täitsa enam-vähem hüpe, olen rahul, et suutsin end parandada eelmiste päevadega võrreldes ja tänase proovivooruga. Tuul oli täna palju ühtlasem ega keerutanud, nagu treeningpäevadel ja kõik said võrdsemad tingimused. Seetõttu tõsteti poomi, hoog on suurem ja õhulennud kõigil pikemad. Nüüd ootan põnevusega hüppeid suurel mäel, mis peaks mulle rohkem sobimam“ rääkis ta.

Ka 21-aastane Maltsev ei tundnud pettumust. „Hüpe oli enam-vähem. Maandumine jäi kripeldama. Tingimused on head ja olud on võrdsemad,“ lausus ta.

Esmaspäeval teevad Eesti koondislased kaasa kolmel alal.

Eesti aja järgi kell 3.30 algavas naiste freestyle-suusatamise Big Airi hüpete kvalifikatsioonis üritab finaali pääseda Kelly Sildaru. Kell 3.30 algab ka naiste mäesuusatamise suurslaalom, kus sarnaselt Sildarule teeb olümpiadebüüdi Kaitlyn Vesterstein.

Kell 11 on kavas naiste laskesuusatamise 15 km individuaaldistants. Eestit esindavad Tuuli Tomingas, Regina Oja, Johanna Talihärm ja Susan Külm.