OM-i 5. päev: Kukkunud Vesterstein loodab Eestit suurtel võistlustel esindada ka tulevikus

09.02.2022
Tagasi
09.02.2022

Eesti olümpiakoondisest võistles kolmapäeval Pekingi talimängudel vaid mäesuusataja Kaitlyn Vesterstein, kes kukkus naiste slaalomi esimeses sõidus ja pidi katkestama.

„Olümpia eel ei olnud mul iseendale palju ootusi. Olen suurslaalomis saavutatud 35. koha üle väga õnnelik. Täna surusin kõvasti, kuna slaalom on rohkem minu ala. Siiski tuli õnnetu kukkumine. Andsin endast parima, kuid rada on raske ja selliseid asju juhtub. Paljud teised kukkusid ka, ma ei olnud ainus,” rääkis 22-aastane Vesterstein slaalomi järel EOK-le.

„Olen väga motiveeritud, et sellisel tasemel veel võistelda. Tahan osaleda MK-etappidel ning ka MM-il. Seejärel vaatame, kas jätkan ka järgmise olümpiani võistlemist,” lisas suvel USA-s Utah ülikooli bakalaureuseõppe lõpetav Vesterstein.

Millise mulje olümpiamängud Vestersteinile jätsid? „Olümpia on võrreldes minu tavapäraste võistlustega väga erinev kogemus. Kui oleks veel ka fänne, siis oleks kõik muidugi hoopis teine. Päeva lõpuks on kõik võistlused mõnes mõttes sarnased. Siin on ainult palju väga häid suusatajaid ja palju kaameraid. Ülikoolispordis on tase ebaühtlasem,” vastas ta.

Neljapäeval võistlevad olümpial kolm Eesti sportlast, kõik naiste murdmaasuusatamise 10 km eraldistardist klassikatehnikasõidus.

Eesti aja järgi kell 9 algavas sõidus on Kaidy Kaasiku stardinumber 33, Keidy Kaasiku läheb rajale 65ndana ja Aveli Uustalu 69ndana.