OM-i 6. päev: Sildaru tegi esimese pargisõidu treeningu, suusatajate parimaks jäi 60. koht

10.02.2022
Tagasi
10.02.2022

Pekingi taliolümpiamängudel tegi freestyle-suusataja Kelly Sildaru neljapäeval esimese treeningu pargisõidu rajal. 19-aastane Sildaru on pargisõidus suurimate soosikute seas.

Sildaru treener Mihkel Ustav ütles Delfile, et pargisõidu rada jättis talle hea mulje. „Väga lahe rada. Hüpped on suured, mis on tore. Tuuline on ka, see ei ole tore. Pigem on valdavalt üleval kõik hästi. Tegime nii palju ära nagu tahtsime. Harjutuskorra lõpus oleksime soovinud natuke rohkem hüpata, kuid tuulega hakkas keeruliseks minema. Seetõttu võtsime natuke rahulikumalt. Üleval reilidel oli Kelly täna päris tubli,” rääkis ta.

Treeningul hooprobleeme ei olnud, aga pühapäeval peetavaks kvalifikatsiooniks ja esmaspäevaseks finaaliks lubatakase Zhangjiakousse lumesadu.

Ainsate Eesti sportlastena olid neljapäeval võistlustules murdmaasuusatajad. Naiste 10 km eraldistardist klassikasõidus sai Keidy Kaasiku 60. koha.

Kaasiku kaotas olümpiavõitjaks tulnud norralannale Therese Johaugile 4.49,1. Tema kaksikõde Kaidy Kaasiku lõpetas 70. kohaga (+5.44,4) ja Aveli Uustalu sai 80. koha (+7.39,9).

"Muljed pole head, tahtnuks paremat. Samas võtan tänasest positiivset kaasa – sain oma sõitu teha, sõitsin tehniliselt hästi ja stabiilselt, ärakukkumist polnud. Kõrgel on ikka raske. Hapnikku tuleb vähem peale ning tõusudel on raske ja kiirust vähe. Suusastaadionile tulles on väga hea tunne – kohe jõuad lõppu ja üle joone tulles on hing rõõmus," kommenteeris Kaasiku.

Reedel on Eesti koondisel olümpial tegus päev.

Kell 9 algavas meeste murdmaasuusatamise 15 km eraldistardist klassikasõidus tulevad rajale Alvar Johannes Alev, Martin Himma ja Henri Roos.

Kell 11 algab naiste laskesuusatamise 7,5 km sprindivõistlus. Eestit esindavad Tuuli Tomingas, Regina Oja, Johanna Talihärm ja Susan Külm.

Kell 13 algavas meeste suusahüpete suure mäe kvalifikatsioonis üritavad põhivõistlusele jõuda Artti Aigro ja Kevin Maltsev.