OM-i 9. päev: Sildaru kvalifikatsioon lükati edasi, Ilves hüppas treeningul kaugele

13.02.2022
Tagasi
13.02.2022

Pekingi taliolümpiamängudel sadas täna kõikides võistluspaikades tihedat lund, nähtavus oli halb ja puhus tugev tuul. Kõige enam mõjutasid keerulised tingimused freestyle-suusatamist. Naiste pargisõidus, kus teeb kaasa Kelly Sildaru, lükati kvalifikatsioon esmaspäevale.

Uue ajakava järgi algab kvalifikatsioon Eesti aja järgi ööl vastu esmaspäeva kell 4, finaal peetakse teisipäeval kell 3.30.

Sildaru treener Mihkel Ustavi sõnul oli Kelly tänastes oludes valmis kindlasti startima ning pigem loodeti, et kvalifikatsioon viiakse nendes oludes ikkagi läbi. „Olime nendeks oludeks üpris valmis. Oleme natuke pettunud, et täna ei saanud võistelda. Nendes oludes oleks kõigil raske olnud,” rääkis Ustav Eesti ajakirjanikele.

Pargisõidu edasi lükkamine mõjutab ka Sildaru rennisõidu treeninguid. Kui Sildaru pääseb pargisõidus finaali, jääb vahele kaks rennisõidu harjutuskorda.

Pärast karantiinihotellist välja saamist tegi täna esimese hüppetreeningu kahevõistleja Kristjan Ilves.

Esimeses treeningvoorus hüppas Ilves 130,5 meetrit. Teises voorus jäi Ilvese õhulennu pikkuseks 125,5 meetrit, mis oli punktide arvestuses 60,6 silmaga paremuselt teine tulemus. Kolmandas voorus oli taas parim Ilves, kes hüppas 130 meetrit ja kogus 64,2 punkti. Kas Ilves teisipäevasel suure mäe võistlusel starti tuleb, selgub homme.

Külm tõusis Eesti parimaks

Laskesuusatamises olid kavas jälitussõidud. Naiste 10 km sõidus oli Eesti koondise parim Susan Külm, kes sai kolme trahvi juures 45. koha. Ta kaotas kuldmedali võitnud norralannale Marte Olsbu Röiselandile 6.10,4.

„45. koht ja Eesti parim ei ole juhhuu! Tiirudes jäid viimased märgid üles, millest on kohutavalt kahju. Viimases tuli siis null, mis oli väike vigades parandus,” sõnas võrreldes sprindiga ühe koha ära andnud Külm võistluse järel.

33. kohalt alustanud Tuuli Tomingas käis seitsmel trahviringil ning leppis 49. kohaga (+6.25,3). Viis möödalasku teinud Regina Oja lõpetas 50. kohal (+6.27,6). Johanna Talihärm ei tundnud ennast võistlemiseks piisavalt hästi ja starti ei tulnud.

Meeste 12,5 km jälitussõidu võitis prantslane Quentin Fillon Maillet. 47. koha saanud Raido Ränkel käis kuuel trahviringil ja ta kaotas võitjale 7.15,6.

„Tahaks nutta. Näpud on nii valusad – tunne on veel hullem kui eile. Esimeses püstitiirus tuli teine lask ilma minupoolse tahtmiseta. Jõudsin ära laadida ja juba käis lask. Kokkuvõttes oli raske lasta – ka lamades, sest tuuleolud olid päris keerulised. Rajal sõitsin oma sõitu. Lennukust ei olnud, aga midagi hullu ka mitte,“ ütles Ränkel Kanal 2 otse-eetris.

Rene Zahkna tegi kolm möödalasku, aga sihiku jäätumise tõttu kaotas ta viimases tiirus umbes poolteist minutit. Lõpuks sai ta 50. koha (+7.46,5).

Mäesuusatamises tegi Pekingi olümpial esimese võistluse Tormis Laine. Meeste suurslaalomis kaotas ta viienda värava järel tasakaalu ja sõitis rajalt välja.

„Tegin üks värav enne väljasõitu väikese tehnilise vea ja siis jäin juba hiljaks järgmisse väravasse. Kui hiljaks jääd, pead ju üritama päästa, aga vajusin hoopis sisesuusale, puus maha ja pikali. Suuskadel polnud absoluutselt pressi peal, siis ei olnudki enam midagi teha," selgitas Laine.

Laine osaleb Pekingi olümpial ka kolmapäeval peetavas slaalomis.

Tulemus jäi kirja saamata ka Eesti meeste murdmaakoondisel. Meeste 4x10 km teatesõidus püüdis Venemaa ankrumees Sergei Ustjugov Eesti kolmanda vahetuse sõitja Martin Himma ringiga kinni ja Eesti võeti rajalt maha. Seega ei saanud Henri Roos enam rajale minna. Klassikavahetustes esindasid Eestit Marko Kilp ja Alvar Johannes Alev.