Osale 6. aprillil valge kaardi päeval

03.04.2024
Tagasi
03.04.2024

Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel kutsub Eesti spordirahvas laupäeval, 6. aprillil toimuva valge kaardi päeva raames sõnumiga #aitähperekond tänama oma kaasaelajaid. Oleme tänulikud, kui jagate üleskutset oma sportlaste, klubide ja teiste sportlaskonna liikmetega!


Sportlase tee kujunemisel mängib suurt rolli perekonna – olgu see siis lapsevanemate, vanavanemate või hoopis sõpruskonna, koolipere või treeningkaaslaste – toetus. Valge kaardi päeval täname neid, kes on meid viinud oma armastatud spordiala juurde, toetavad meid vaatamata aastaajale areeni ääres ning elavad meile kaasa ka kõige raskematel aegadel.

Valge kaardi päevast saavad osa võtta kõik. Selleks:

  • Tee foto endast oma perega – lähedaste, sõprade, koolipere või spordiperega, kus näitad valgel paberilehel olevat sõnumit #aitähperekond. Näide on manuses.
  • Postita see foto 6. aprillil oma sotsiaalmeedia lehtedele, näiteks Instagram storysse, lisades juurde haaksõnad #aitähperekond, #valgekaart ja täägi ära @team.estonia ja @peaceandsport
6. aprilli tähistamise algatasid Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. See päev keskendub spordi võimele muuta ühiskonda paremaks – sport suudab inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua. Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust. Eestis on valge kaardi päeva eestvedaja EOK.

Ootame rohket osavõttu!