Pekingi olümpiamängud on avatud! Eestlased asuvad võistlustulle laupäeval

04.02.2022
Tagasi
04.02.2022
Pekingi taliolümpiamängud avati Linnupesa staadionil suurejoonelise avatseremooniaga. Eesti lippu kandsid freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja murdmaasuusataja Martin Himma.
„Väga äge kogemus oli. Nii vägev on Eesti lippu tuua nii suurele staadionile. See on väga tore algus olümpiale,” ütles Kelly Sildaru pärast staadionilt läbi käimist.

Martin Himma jaoks olid tunded samuti ülevad. „Super! Ma arvan, et sellist kogemust ei oska oodata enne kui see on käes,” rääkis ta.

Sildaru asub Pekingis võistlema esmaspäeval, kavas on Big Airi hüpete kvalifikatsioon. Himma teeb esimese stardi vabatehnikasprindis, mis on kavas teisipäeval.

Esimeste Eesti koondislastena teevad Pekingis oma etteaste suusahüppajad Artti Aigro ja Kevin Maltsev. Normaalmäe võistluse kvalifikatsioon algab laupäeval Eesti aja järgi kell 8.20.

Reedel peetud treeningul näitasid eestlased parimaid õhulende kolmandas voorus. Aigro oli seal paremuselt 27. ja Maltsev 30.

Aigro sõnul on hüppemäel olud väga keerulised. „Poom on viidud nii alla vastutuule puhangute tõttu, aga need, kes seda tuult ei saa, ei lenda mitte kuhugi. Tuult tuleb igalt poolt ja nii viskabki mäe peale keerise. Kui vaadata lippe, siis igaüks lehvib ise suunas. Kindlasti läheb loteriiks. Mina teen oma rutiine ja keskendun tehnikale. Tuult valida ei saa, tuleb, mis tuleb, aga hea vastutuulega lendab kaugele,” rääkis ta Delfile.

Ka Maltsev ütles, et õnnel on suur roll. „Hüppevaru on kõvasti, poleks mingit probleemi lõpuks 30, isegi 20 parema sekka murda, aga see on puhtalt õnne küsimus, eriti normaalmäel, kus vahed on väiksed. Esimesed 30 meest võivad mahtuda viie meetri sisse. Ju peab hommikul kirikusse minema ja küünla panema, et õnn mind soosiks,” lausus ta.

Laupäeval on võistlustules ka murdmaasuusatajad ja laskesuusatajad.

Eesti aja järgi kell 9.45 algab naiste murdmaasuusatamise 7,5+7,5 km suusavahetusega sõit, kus Eestit esindavad kaksikõed Kaidy ja Keidy Kaasiku.

Kell 11 on kavas laskesuusatamise segateatesõit. Eesti koondise koosseisus on Regina Oja, Tuuli Tomingas, Rene Zahkna ja Kristo Siimer.