Pikaajalise kogemusega Carsten Hvid Larsen kuulub spordipsühholoogide meeskonda, kes töötab igapäevaselt Taani tippsportlaste ja treeneritega. Samuti tegeleb ta spordipsühholoogia kui teaduse arendamisega Lõuna-Taani Ülikoolis. 5,7-miljonilise rahvaarvuga Taani võitis 2008 Pekingi olümpialt seitse, 2012 Londoni olümpialt üheksa ning 2016 Rio de Janerio suveolümpiamängudelt koguni 15 medalit.
Eesti Olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju märkis, et Team Denmarki mudel on toonud Taanile suveolümpiatel märkimisväärset edu. „Tegu on aladeülese rahvuskoondisega, kus tegeletakse sihipäraselt rahvusvahelisel areenil läbilöögivõimelise tippspordi arendamisega. Selleks rahastatakse tippsporti laiamahuliselt ja sihtsuunitlusega ning ühtlasi pakutakse sportlastele laia spektriga tugiteenustest nö täisteenust. Eelarve poolest on tegu ilmselgelt jõuka riigi tippspordi arendamise programmiga, kuid taanlaste tegevuses on mitmeid aspekte, millest on eeskuju võimalik võtta ka Eesti spordiorganisatsioonidel,“ ütles Raju.
Larsen avab seminaril Team Denmarki lähenemist talentide arendamisele ning analüüsib võimalusi spordipsühholoogia rakendamiseks nii sportlaste kui ka nende tugitiimi liikmete toetamiseks ja arendamiseks. Sealjuures ei keskendu seminar vaid psühholoogiale, vaid käsitleb sportlaste arengut süsteemse lähenemise võtmes. Seega pakub seminar huvi laiemale kuulajaskonnale, sealhulgas treeneritele, füsioterapeuditele, kehalise kasvatuse õpetajatele, spordiorganisatsioonide esindajatele.
Audentese Spordigümnaasiumi spordipsühholoogia konsultant ja vaimsete oskuste treener Kristel Kiensi sõnul on seminari näol tegu hea võimalusega ammutada väärt teadmisi tippeksperdilt. „Süsteemne lähenemine aitab toetada sportlaste optimaalset terviklikku arengut ning soodustada koostööd erinevate sportlast ümbritsevate ekspertide vahel ja erinevatel tasemetel,“ lausus Kiens, kes jagab seminaril Larseni kõrval eestipoolset kogemust.
Seminar toimub 30. mail kell 10.00-16.00 Tallinnas Audentese Spordigümnaasiumis. Seminari korraldab Liikumistervise innovatsiooni klaster SportEST, toimumist toetavad Eesti Olümpiakomitee ja Audentese Spordigümnaasium.
Liikumistervise innovatsiooni klaster SportEST on võrgustik, mis koondab erinevaid valdkondlikke asutusi, organisatsioone ja ettevõtteid, et välja töötada uusi innovaatilisi lahendusi liikumistervise valdkonnas. Spordimeditsiini SA projekt Liikumistervise innovatsiooni klaster on kaasrahastatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist 1.11.2015-31.10.2018.