ROK-i ja EOK spordijuhtide kursuse lõpetas viies lend

30.09.2019
Tagasi
30.09.2019
ROK-i ja EOK spordijuhtide kursuse lõpetas viies lend, kuhu kuulub kaheksa spordijuhti. Kokku on nüüdseks kursuse läbinud juba üle poolesaja Eesti spordijuhi.

Kursuse programmijuht Jüri Järve sõnul on heameel tõdeda, kui palju tegusaid inimesi Eesti spordiorganisatsioonides töötab. "Spordiorganisatsiooni juhtimine on keeruline: nõuab väga paljude valdkondadega kursis olemist, erinevate kompetentside valdamist ning oskust kitsastes oludes hakkama saada. Igal inimesel on väljakujunenud omanäoline loogika ning väärtused, mida saavad üle võtta nii teised kursuslased kui ka lektorid," rääkis Järv.

Viienda lennu koosseisus lõpetasid ROK-i ja EOK spordijuhtimise kursuse:
  • Rainer Komi,  Eesti Jäähokiliit tegevjuht
  • Elise Umb,  Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli peatreener
  • Andres Olvik,  Spordiklubi Nord ujumise valdkonnajuht
  • Kristiina Männa,  Marguse Spordibaasi juhataja
  • Kristi Rillo,  Vibuliidu juhatuse liige
  • Marko Villemson,  Tartu Kalevi Ratsaklubi juhatuse liige
  • Rait Merisaar,  Sõudmis- ja aerutamisklubi “Tartu” juhataja
  • Kaisa Pajusalu,  Sõudeliidu naistespordi komisjoni esimees
Palju õnne kõigile lõpetajatele!

Eesti Olümpiakomitee käivitas spetsiaalselt spordiorganisatsioonidele suunatud spordijuhtide kursuse Rahvusvahelise Olümpiakomitee solidaarsusfondi toel 2014. aastal.

Praktilise suunitlusega kursuse üldine eesmärk on tõsta spordijuhtimise taset, andes osalejatele vajalikud teadmised, oskused ning pädevused, et igapäevases spordijuhtimises tõhusamalt tegutseda.

Kursusel käsitletakse kuut teemat: spordiorganisatsioon, strateegiline juhtimine, personalijuhtimine, finantsjuhtimine, sporditurundus ja spordiürituste korraldamine. Kursuse aluseks on rahvusvaheliselt tunnustatud õpik "Managing Olympic Sport Organisations", mida käsitletakse tänu kogenud lektoritele Eesti kontekstis. Lektoriteks on oma ala eksperdid, kes tunnevad ka sporti.

Kursuse maht on 14 seminaripäeva. Kursuse läbija saab lisaks omandatud teadmistele Rahvusvahelise Olümpiakomitee diplomi.

EOK spordijuhtide kursuse vilistlaste nimekirja leiab siit.