ROK kinnitas 2024 olümpialinnaks Pariisi ja 2028 Los Angelese

13.09.2017
Tagasi
13.09.2017
Rahvusvaheline Olümpiakomitee otsustas täna, et 2024. aasta suveolümpiamängude korraldusõigused saab Pariis. Ühtlasi anti 2028. aasta suveolümpia korraldusõigused Los Angelesele.

ROKi president Thomas Bach õnnitles mõlemat olümpialinna. "See ajalooline topeltvalik tähendab võitu kõigile kolmele osapoolele - Pariisi linnale, Los Angelese linnale ja ROK-ile. Raske on midagi veel paremat ette kujutada, sest see tagab kogu maailma sportlastele olümpiamängude stabiilse toimumise järgmiseks 11 aastaks, mis on erakordne. Pariis ja Los Angeles on kaks suurepärast linna kahest suurepärasest riigist ning neil on suurepärane olümpiaajalugu," lausus Bach.

Pariisi linnapea Anne Hidalgo lubas oma kodulinnas 2024. aastal toimuvate suveolümpiamängude fookusesse tuua noored, kes on meie olevik, lootus ja uhkus.

Los Angelese linnapea Eric Garcetti sõnul annab korraldusõiguste saamine võimaluse kujutleda, milline saab linn olema aastakümne pärast. "LA on linn, kus olümpiamängud ei takista arengut, vaid on kiirendavaks jõuks, mis aitab rajada paremat linna ja paremat maailma."

Mõlemad linnad järgivad 2020 olümpiaagendat, sealjuures plaanivad nad kasutada olümpiamängude korraldamisel rekordarvu olemasolevaid ja ajutisi rajatisi.

Nii Pariis kui ka Los Angeles korraldavad sellega oma kolmandad olümpiamängud. Pariisis toimusid suveolümpiamängud 1900. ja 1924. aastal, kusjuures nii möödubki Prantsusmaa pealinnal 2024. aastal eelmiste mängude korraldamisest täpselt 100 aastat. Los Angeles võõrustas olümpiamänge 1932. ja 1984. aastal.