Tallinnas hakkas sõitma EOK teise presidendi Johan Laidoneri järgi nimetatud retrotramm

23.02.2018
Tagasi
23.02.2018
Tallinnas alustas liinil 3 sõite retrotramm Johan, mis on nimetatud Eesti Vabariigi sõjavägede ülemjuhataja ja Eesti Olümpiakomitee kauaaegse juhi Johan Laidoneri järgi.

Sõjaväelase- ja poliitikutöö kõrval on Laidoneril oluline roll ka Eesti olümpialoos – sporti tervele, elujõulisele ja võimsale rahvale esmatähtsaks pidades juhtis ta alates 1931. aastast Eesti Olümpiakomiteed. Tema juhtimisajal jõudsid Eesti sportlased 1936. aasta Berliini olümpiamängudel ajaloolise seitsme medalivõiduni. Lähemalt saab Laidoneri rollist EOK-s lugeda siin.

Retrotrammid on ehitatud Eestis, läinud sajandi esimese poole ühissõidukite välisilmet ning interjööri jäljendades ja varustatud moodsa tehnoloogiaga. Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks otsustas Tallinna Linnatranspordi AS anda retrotrammidele esimese iseseisvusaja väärikate poliitikute ning ühiskonnategelaste nimed. 

Kokku on Tallinna Linnatranspordil plaanis Kadrioru trammiliinile saata kuus retrotrammi. Lisaks Vabariigi aastapäeva eel sõitma hakanud trammidele Johan (Johan Laidoneri järgi) ja Jüri (Jüri Vilmsi järgi) on nimelise trammi saanud Konstantin Päts, Jaan Poska ja Julius Kuperjanov. Viimasena jõuab liinile tramm Ernst Jaaksoni mälestuseks.

Johan sõidab liinil nr 3, mis viib Kadriorust Tondile ning tema tee viib mööda ka Eesti Olümpiakomitee majast Pärnu maanteel. Head reisi!

Fotol: EOK asepresident Jüri Tamm retrotramm Johani esitlusel