Pildil (vasakult): treener Jaanus Gross, Hendrik Õun ning kohapealne treener Pearu Jakob Ojamäe
Hendrik Õun jäi külmas tuulevaikuses peetud võistlusega rahule. „Eesmärk oli lasta mõned silmad rohkem, kuid olen siiski oma tulemusega väga rahul. Tunne oli tõesti hea, nüüd on vaja sama tunne duellidesse kaasa võtta!“ ütles Õun.
Õuna treener Jaanus Gross nentis, et noorte OM-il on tase väga kõrge. „Hendrik pidi end emotsionaalselt väga kindlalt tundma, et selline tulemus teha. Ettevalmistuses tegime selliseid treeninguid ka, kus ta oli emotsionaalse surve all, ja tundus, et see läks väga hästi. Kohapeal Buenos Aireses tehtud treeningutel on vorm läinud suurepäraseks – Hendrik nägi, kuidas maailma tippnoored lasevad, ja tahab samuti konkurentsis olla. Üldse läheb sellest tasemest, alates 660+ punktist tulemuse parandamine eksponentsiaalselt raskemaks ning iga üksiku punkti lisamine on väga keeruline. Siiski viimased kohapealsed treeningud näitasid, et 670 tase oli käeulatuses ning Hendriku seatud latt on veel kõrgemal. Usun, et Hendrik küündib sinnani ning ootame põnevusega edasist võistlust. Kes suudab end paremini fookuses ja emotsiooni hetkes hoida, sellel on võimalus,“ ütles Gross.
Hendrik Õuna kohapealseks treeneriks noorte OM-il on Pearu Jakob Ojamäe.
Eelmised kaks Eesti kadettide rekordit olid samuti Õuna nimel. Esmalt püstitas ta rekordi – 665 punkti – samuti otsustaval hetkel ning samuti Argentiinas – mullu oktoobris peetud noorte MM-il, mis oli noorte OM-i kvalifikatsiooniturniiriks. Tänavu suvel parandas ta rekordit Eestis peetud võistlustel veel punkti võrra, nüüd noorte OM-il viis Eesti kadettide rekordit siis veel koguni 5 punkti võrra edasi.
Tänasel vibuturniiri avapäeval peeti kvalifikatsiooniringid, kus lasti 12 kuuenoole seeriat ehk kokku 72 noolt ning seda kõike 60m pealt. Kvalfikatsiooniringide tulemuste alusel saavad sportlased asetuse finaalringidesse minekul. Hendrik Õun teenis tänase tulemusega kõrge 10. asetuse. Finaalringides seisavad ees duellid, kus kaks sportlast võistlevad paarides teineteise vastu ning võitja saab edasi järgmisesse ringi. Ka duellides on laskmisdistants 60m, kuid lastakse kolme noolega settides – kes teenib setis rohkem silmi, saab seti eest kirja kaks punkti, võrdse silmade arvu korral saavad mõlemad punkti. Sette peetakse kuni 6 punktini.
Hendrik Õuna esimeseks vastaseks finaalringides on 23. asetusega iraanlane Reza Shabani, kes sai kvalifikatsioonis 653 punkti. Individuaalvõistluse finaalkohtumised algavad 15. oktoobrist.
Noorte olümpiamängudel on lisaks individuaalvõistlusele kavas ka rahvusvahelised segatiimid, kus võisteldakse paarides. Paarid on kokku pandud võimalikult võrdsetena. Hendrik Õuna partneriks sai Filipiini vibusportlane Nicole Marie Tagle, esimeseks vastaseks on Tšiili ja Sri Lanka segapaar.
Noorte
olümpiamängudest toodab otseülekannet Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK
noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires.
Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud.
Samuti saab Eesti sportlastele noorteolümpial kaasa elada sotsiaalmeedias EOK
lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning
teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest.