7-liikmeline Eesti koondis võistles Maailmamängudel

01.08.2017
Tagasi
01.08.2017
Juuli lõpus toimusid Poolas Wroclavis Maailmamängud (World Games 2017), mis on Rahvusvahelise Olümpiakomitee patronaažil iga nelja aasta tagant korraldatav mitteolümpiaalade suurim jõuproov. Seitsmeliikmeline Eesti koondis võistles võistlustantsus, orienteerumises ja snuukeris.
Snuuker

Maailmamängude snuukriturniiril osalesid korraldaja poolt kutsutud 16 mängijat 15 riigist, sealhulgas Eesti esinumber Andres Petrov. Turniir oli väga kõrgetasemeline, kuna esindatud olid ka maailma parimate hulka kuuluvad snuukrimängijad - Allister Carter Inglismaalt (maailmareitingus nr. 13), Kyren Wilson Inglismaalt (maailmareitingus nr. 11), Aditya Mehta Indiast (maailmareitingus nr. 78).

Andres Petrovi võistlus piirdus esimese ringiga, kus kohtus maailma 11. numbriga Kyren Wilsoniga. Petrov läks kohtumist 1:0 juhtima, võites avafreimi 63:30. Kahekordne MM-veerandfinalist võttis aga ohjad enda kätte, võitis kolm freimi järjest ning Petrovil tuli tunnistada kaotust 1:3. Wilson jõudis Maailmamängudel veerandfinaali.

Orienteerumine

Lühiraja võistlusel tuli orunõlvadel ja kohati suhteliselt halva nähtavuse ning läbitavusega maastikul naistel läbida 5,2 km, 23 KP-ga ja 210 tõusumeetriga rada. Annika Rihma teenis 20. koha (aeg 40.21) ja Evely Kaasiku 22. koha (aeg 41.42). Tasavägises kullaheitluses saavutas võidu Helena Jansson Rootsist ajaga 34.44. Meeste 6,4 km, 30 KP ja 290 tõusumeetriga rajal läks kaksikvõit Šveitsi, võitjaks eelmiste Maailmamängude kolmekordne kuldmedalivõitja Matthias Kyburz (ajaga 34.05). Kenny Kivikas alustas küll hästi ja oli esimeses vaheajapunktis heal positsioonil, ent siis tegi kaks selget orienteerumisviga ning langes võistlejaterivi teise poolde, lõpptulemuseks 28. koht (aeg 40.40). Kristo Heinmann võttis rajal vale KP ja tema tulemus tühistati.

Sprindivõistlusel Wroclawi vanalinnas jäi Eesti sportlastel seekord eelkõige jooksukiirust nappima. Eestlastest parimana saavutas Annika Rihma 23. koha ajaga 16.10,5. Evely Kaasiku kaotas kaasmaalasele 11 sekundiga ja sai 27. koha. Naiste sprindi suveräänne liider Maja Alm Taanist suutis taaskord teistest peajagu üle olla, saavutades 3,8 km ja 19 KP-ga rajal ülekaaluka 33 sekundilise võidu. Mehed võistlesid 4,4 km ja 21 KP-ga sprindirajal. Kuldmedaliheitluses liikusid kogu raja sekund-sekundis rootslane Jerker Lysell ja belglane Yannick Michels, lõpujoonel oli rootslane napi 2 sekundi võrra nobedam ja kuldmedal kuulus ajaga 14.40,5 temale. Eesti mehed tegid head stabiilsed jooksud, aga paraku jäi parema saavutamiseks kiirusest vajaka. Kenny Kivikas sai 26. koha (aeg 15.58,0), Kristo Heinmanni sai  32. koha (aeg 16.37,1).

Sprinditeade segavõistkondadele peeti Wroclawi loomaaias ja sede ümbritsevates parkides. Eesti võistkond Annika Rihma, Kenny Kivikas, Kristo Heinmann ja Evely Kaasiku teenis 14. koha ajaga 1:09.35. Eesti võistkonnal ei õnnestunud avavahetus, kus tekkis juhtgrupiga enam kui paariminutiline kaotus. Edasi joosti võimetekohaselt, aga kõrgemale tõusta ei suudetud. Kuldmedali võitis Taani võistkond koosseisus Cecilia Friberg Klysner, Andreas Hougaard Boesen, Soren Bobach ja Maja Alm ajaga 1:02.57.

Tantsusport

Võistlustantsijad Baile Orb ja Ergo Lukk said standardtantsu tugevas konkurentsis 23 paari seas 15. koha ning jäid esimesena poolfinaalvõistlusest välja. Võistlusel osales maailma paremik.

Wroclavis esindas Eestit kokku 10-liikmeline delegatsioon, lisaks sportlastele võistlustantsutreener Ivo Kappet, orienteerumistreener Elo Saue ja orienteerujate tiimi esindaja Paul Poopuu.

Maailmamängudest võtab osa ligi 4000 sportlast enam kui 100 riigist, võisteldakse 31 distsipliinis.

Külasta ka: võistluste koduleht ja tulemused