Naiskonna liikmed rõõmustasid medalivõidu üle kogu südamest. „Oleme väga õnnelikud, et suutsime selle medali välja võluda! See on meie jaoks nii emotsionaalne medal – et me suutsime niimoodi võidelda ja tahtejõuga mängudes järjest võite noppida ning nüüd selle medali kaela saada,“ ütles Kadri-Ann Lass. "See on Eesti naiste esimene 3x3 medal. Tegime täna ajalugu!“ märkis Annika Köster. „Hõbemedal tähendab meie jaoks puhast kulda. See on müstika, mis meie, Eesti naised, ära tegime!“ lisas Merike Anderson. „Nii kaugele jõuda oli ka meie enda jaoks üllatus, aga oleme palju vaeva näinud ja suutsime endast maksimumi anda. Ma ei oleks uskunud, et nii noorelt medalini jõuan,“ ütles Janne Pulk, kes on Audentese Spordigümnaasiumi 12. klassi õpilane.
Esmaspäeval pidas naiskond koguni kolm finaalmängu - veerandfinaalis vastu tulnud Tšehhi naiskond alistati kindlakäeliselt 15-12, poolfinaalis saadi pingelises vastasseisus jagu võõrustajamaast Valgevenest 14-15. Finaalis tuli vastu teises poolfinaalis Saksamaa 10-11 võitnud Prantsusmaa, kelle naiskond pani kinni ka finaali 8-21. Eestile kuulus hõbemedal ning pronks läks Valgevenele.
Judo (Euroopa meistrivõistlused)
Grigori Minaškin (-100kg) alistas 32 seas bulgaarlase Daniel Dichevi ipponiga. Järgmises ringis kohtus Minaškin Rio olümpial hõbemedali võitnud Aserbaidžaani judoka Elmar Gasimoviga, kes tegi omakorda ipponi meie sportlasele. „Bulgaarlase tase on selline, et teadsin, et pean teda 100% võitma ja et võidangi. Nii et palju rõõmu see võit mulle ei toonud. Teadsin, et teine matš tuleb kõva. Kaks korda kukkusin, kuigi ma teadsin, et Gasimov teeb seda heidet, sest see on ainuke heide, mida ta teeb. Olen temaga neli korda maadelnud, kahjuks seis praegu 3-1 tema kasuks. Raske öelda, miks nii läks, sest tunne oli tegelikult hea. Kõik tipud on siin ja teinud EM-iks kõva ettevalmistuse. Täna läks nii. Loodan, et järgmine võistlus läheb paremini,“ nentis Minaškin. Tema tulemuseks Euroopa Mängudel ja seega judos Euroopa meistrivõistlustel on kokkuvõttes 9. koht.
Täna astusid tatamile ka Klen-Kristofer Kaljulaid ja Mattias Kuusik (mõlemad -90kg). Mõlema judoka teekond peatus 32 parema seas. Kaljulaid pidi vastu võtma kaotuse grusiinilt Beka Gviniashvililt, Kuusikule tegi ipponi itaallane Nicholas Mungai.
Poks (Euroopa meistrivõistlused)
Kirill Serikov (-52kg) jäi kaheksandikfinaalis alla Itaalia poksija Manuel Cappaile 5-0.
Sulgpall
Sulgpallis algasid esmaspäeval alagrupimängud. Naisüksikmängus alistas Kristin Kuuba ukrainlanna Marija Ulitina 21-15, 15-21, 22-20, meesüksikmängus võitis Raul Must Maxime Moreelsit Belgiast 21-17, 21-12.
Naispaarismängus kohtusid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel mulluse EM-pronksi-paari Emelie Lefel ja Anne Traniga Prantsusmaalt ning pidid mõlemas geimis tunnistama vastaste nappi paremust 19-21, 21-23.
Meeste paarismängus kohtusid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner prantslaste Thom Gicqueli ja Ronan Labariga, viimased panid end maksma skooriga 21-17, 21-10.
Alagrupikohtumised jätkuvad teisipäeval.
Laskmine
Anžela Voronova sai 10m õhupüssi kvalifikatsioonivõistlusel skooriks 609,1, viimane finaalipääseja sai tulemuseks 625,6.
Vibulaskmine
Sportvibu eliminatsiooniringides sai Märt Oona oma esimeseks vastaseks olümpiavõitja, itaallase Marco Galiazzo, kelle täpsemat silma ja kätt tuli nentida tulemusega 1-7.
Teisipäeval, 25. juunil võistlevad Euroopa Mängudel:
Aerutamine: Joosep Karlson (C1 1000m)
Jalgrattasport: Norman Vahtra (meeste eraldistart)
Kergejõustik: võistkondlik Dynamic New Athletics veerandfinaal
Laskmine: Peeter Olesk (olümpiakiirlaskmine)
Maadlus: Aimar Andruse (-74kg vabamaadlus)
Sulgpall (alagrupimängud): Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (meeste paarismäng), Kristin Kuuba (naisüksikmäng), Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (naiste paarismäng), Raul Must (meesüksikmäng)
Vibulaskmine: Laura Nurmsalu (sportvibu eliminatsiooniringid)