EOK sõlmis toetajalepingu SYNLAB Eestiga 2024. aasta lõpuni

24.11.2022
Tagasi
24.11.2022

Eesti Olümpiakomitee ja SYNLAB Eesti sõlmisid lepingu, mille järgi jätkab Eesti suurim meditsiinilabor EOK toetamist 2024. aasta lõpuni.


SYNLAB Eesti juhatuse liige Rainar Aamisepp ja EOK peasekretär Siim Sukles. Foto: Karli Saul/EOK

Koostöölepingu kohaselt saavad EOK tippspordiprogrammi Team Estonia kuuluvad sportlased teha kuni 2024. aasta lõpuni vastavalt vajadusele testi aktiivse koroonaviiruse tuvastamiseks (SARS‑CoV‑2 test) või antikehade analüüsi koroonaviiruse läbipõdemise kinnitamiseks.  

EOK peasekretär Siim Sukles märkis, et 2020. aastal eriolukorra tingimustes alanud koostöö on olnud edukas. „SYNLAB Eesti pakkus meile palju abi keerulisel ajal, mil sportlaste turvaliste võistluste pidamiseks oli hädavajalik, et nad saaksid end koroonaviiruse suhtes testida. Oma tegevusega näitas SYNLAB professionaalset ja vastutulelikku suhtumist, osutades sportlastele teenuseid olenemata kellaajast. Meil on hea meel, et meie edasine koostöö kätkeb endas edaspidi ka teaduslikumat ja põhjalikumat lähenemist sportlaste meditsiinilisele heaolule,“ ütles Sukles.  

SYNLAB Eesti juhatuse liige Rainar Aamisepp: „SYNLABi soov on anda panus Eesti inimeste terviseedendusse. Suur osa on selles spordil. Nii oleme SYNLABiga valmis panustama Eesti sportlaste võimalikult sujuvasse 2024. aasta Pariisi olümpia ettevalmistusse nii rahaliselt kui ta tervisekontrollide näol. Meie poole on pöördunud paljud sportlased ja alaliidud palvega toetada nende tegevust ning otsustasime seda jätkata koordineeritult koostöös Spordimeditsiini Sihtasutusega ja EOK üleselt.“  

Lisaks töötasid SYNLABi laboriarstid koostöös EOK ja Spordimeditsiini SA juht dr Mihkel Mardnaga välja noorsportlastele välja 2 paketti: Noorsportlase paketi ja Noorsportlane Pluss paketi. Rainar Aamisepp selgitab: „Meie teine fookus on Eesti noorte tervis ja just seetõttu ühendasime EOKga jõud ning panime kokku verepõhised noorsportlastele mõeldud tervisekontrollid. Regulaarsed tervisekontrollid võimaldavad võimalikke terviseriske avastada juba varakult ning teha treeningplaanides ning toitumises vajalikke muudatusi.“  

Noorsportlase paketi ja Noorsportlane Pluss paketi näol on tegemist 12-19-aastastele noorsportlastele mõeldud tervisekontrollidega, mis aitavad hinnata kiiresti kasvava ja areneva organismi peamiseid terviseriske, lähtudes noorte sportlaste keskmisest suuremast füüsilisest aktiivsusest. Paketid sisaldavad vereanalüüse, mis võimaldavad hinnata üldist tervislikku seisundit, olulisemaid noorukiea terviseriske ning füüsilise koormuse mõju organismile kiire arengu- ja kasvuperioodil ja sobivad regulaarseks tervisekontrolliks.