EOK sportlaskomisjon kutsub: registreeru Team Estonia Sportlasfoorumile!

19.10.2022
Tagasi
19.10.2022

EOK sportlaskomisjon kutsub Team Estoniasse kuuluvaid sportlasi osalema Eestis esimest korda toimuval suurel Sportlasfoorumil, mis peetakse 26. oktoobril Tallinnas!


Tegu on sportlaselt sportlasele loodud sündmusega, kus saad ammutada inspiratsiooni teiste edulugudest ning kuulata välismaa tippude kogemuslugusid. Lisaks sportlastele astuvad laval üles igapäevaselt sportlastega töötavad praktikud, kes jagavad enda märkamisi.

Kogu päeva vältel on soovijatel võimalus osa võtta privaatsetest 20-minutit kestvatest coachingu minisessioonidest ning päeva lõpus on tiimikaaslastega võimalik mõõtu võtta või kvaliteetaega veeta sportmängude seltsis (bowling, õhuhoki jpm).

Tule ammuta inspiratsiooni, et spordis teravasse tippu murda ning anna enda panus, et sportlase hääl ja soovid kuuldavamaks teha!

Esimene Sportlasfoorum toimub 26. oktoobril kell 10-15 Tallinnas, O'Learys Kristiine meelelahutuskeskuses. Pane ennast sündmusele kirja SIIN.

9:30-10:00
Kogunemine ja hommikukohv koos suupistetega

Pausi ajal toimuvad coachingu lühisessioonid soovijatele

10:00-10:10
Sportlasfoorumi avamine

Ott Kiivikas, päevajuht, sportlaskomisjoni liige

10:10-10:35
Kuidas Team Estonia tugiteenuseid maksimaalselt ära kasutada? Coaching kui sportlase salarelv

Raido Mitt, Eesti Olümpiakomitee
Coachid Martin Liivamägi, Allar Raja, Karl-Martin Rammo, Kaarel Nurmsalu ja Sander Maasing

Team Estonia koordinaator annab ülevaate liikmetele mõeldud tugiteenustest, viimase aasta jooksul toimunud uuendustest ning räägib, kuidas teenuseid maksimaalselt ära kasutada.

Endised tippsportlased ning tänased diplomeeritud coachid jagavad, mida võidavad coachingust Team Estonia sportlased. Nad on toonud näiteid, et tipptasemel treenimise ja võistlemisega kaasnevad pinged ning stress, mistõttu võivad võistlustulemused kannatada. Nende kogemuse põhjal on tippsportlasel vaja treenida nii keha kui ka vaimu. Lisaks toimuvad päeva vältel kõikidele soovijatele coachingu lühisessioonid.

10:35-11:25
Ups & downs of my career and giving back to the communities.  Sportlaskomisjon alaliidus – võimalus sportlaste hääl päriselt kuuldavaks teha!

Emma Terho, Rahvusvahelise Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esinaine, endine tippsportlane
Gerd Kanter, Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimees; laval ka teised sportlaskomisjoni liikmed

Endine Soome tippsportlane jagab enda õnnestumisi, ebaõnnestumis ning kriitilisi hetki sportlaskarjääri jooksul. Samuti räägib ta väljakutsetest ning põnevatest hetkedest oma töös Rahvusvahelise Olümpiakomitee sportlaskomisjonis.

EOK sportlaskomisjoni liikmed räägivad komisjoni loomisest enda alaliidus – see on parim võimalus sportlase hääl kuuldavaks teha.

11:25-12:00
Kahekõne sportlasega: murdepunktid minu karjääris – kuidas rasketest hetkedest üle olla?

Epp Mäe, maadleja, Aasta naissportlane 2015
Tanel Kangert, Team BikeExchange – Jayco meeskonna profirattur

12:00-12:45
Lõunapaus
Pausi ajal toimuvad coachingu lühisessioonid soovijatele

12:45-14:15
Kirg spordis: kas paratamatu vajadus, abivahend või hoopis needus?

Snezana Stoljarova, Team Estonia spordipsühholoog

 Oleme kõik kuulnud, et sporti tuleb teha kirega. Kirg aitab olla motiveeritud, ületada raskused ja sihikindlalt eesmärkide poole pürgida. Samas, kas liiga suur kirg võib olla ka takistusteks sportlase pikaajalisele ja rahuldavale karjäärile?

Kohtumisel arutame erinevate kire ja motivatsiooni tahkude üle. Vaatame, milline kirg seostub heade väljunditega ja milline kirg põletab läbi ning tuvastame tippsooritajate praktikaid, mis aitavad nii pikaajalisele sooritusele kui ka heaolule kaasa.

14:15-15:00
Miks on (Eesti) spordiajakirjandus selline nagu ta on?
Ott Järvela, spordiajakirjanik

Üks teooria ütleb, et kõik spordiajakirjanikud tahtsid tegelikult saada tippsportlasteks, ent ei saanud hakkama ja seetõttu elavad nüüd oma kibestumust välja spordiajakirjanikena. Nagu ka mitmed teised (Eesti) spordiajakirjanduse kohta levinud arvamused, on ka see täielik müüt. Tippsportlaseks soovisid saada kõigest enamik spordiajakirjanikke, mitte kõik :)

Mis on spordiajakirjanduse roll Eesti ja maailma spordis? Millised on spordiajakirjanduse trendid? Milliseid võimalusi, mida isiklik sotsiaalmeedia pakkuda ei suuda, avab tippsportlasele spordiajakirjandus? Millal hoida suu kinni ja millal kõik ausalt ära rääkida? Ning muidugi ka mõned mõtted Eesti spordi kõige tähtsamast küsimusest: kuidas pääseda ETV spordisaatesse?

15:00-15:10
Päeva lõpetamine

15:10-17:00
Sportlikud mängud ja tegevused Kristiine O’Learyse sündmuskeskuses

EOK sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine EOK-le. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega.

Kohtumiseni 26. oktoobril!