Euroopa mängude 3. päev: Eesti koondise lipukandja sai olümpiavõitja silme all vigastada

23.06.2023
Tagasi
23.06.2023

Poolas Krakowis jätkuvatel Euroopa mängudel lõppes 3x3 korvpallis nii Eesti nais- kui ka meeskonna jaoks turniir äärmiselt dramaatiliselt.

Koosseisus Marie Anette Sepp, Sofia Kosareva, Annika Köster ja Kadri-Ann Lass mänginud naiskond kaotas C-alagrupi viimases voorus Poolale 15:16. Viiepunktilisse kaotusseisu jäänud Eesti oli viimastel minutitel tegemas võimast lõpuspurti, aga pool minutit enne lõppu sai Köster eeldatavalt ränga põlvevigastuse.

Koondise peateeneri Siim Raudla sõnul pole ametlik diagnoos veel teada, Köster viidi koheselt haiglasse, kuid Eestis viiakse läbi juba täpsemad uuringud. Mängu oli vaatamas ka kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter.

Eesti kogus alagrupis ühe võidu ja kaks kaotust. Sama saldo jäi ka Ukrainale ja Poolale, aga tekkinud “surnud ringis” viskas Eesti kõige vähem punkte ja jäi nelja naiskonna seas viimaseks. Alagrupi võitis täiseduga Leedu.

“Ma ei saa tüdrukutele midagi ette heita, peame vaatama, kellega mängisime - need on korvpalliriigid. Meid ei hellitatud ei vastaste ega kohtunike poolt. Meil jäi natuke puudu, aga järelikult see on meie hetkeseis," ütles juhendaja Raudla ERR-i ülekandes.

Sarnase stsenaariumiga jäi veerandfinaalist välja ka koosseisus Jaan Puidet, Robin Kivi, Oliver Metsalu ja Hendrik Eelmäe mänginud Eesti 3x3 meeskond. Nad võitsid A-alagrupi viimases mängus 20:18 Saksamaad, Metsalu arvele jäi koguni 11 punkti. Paraku sellest ei piisanud.

Eesti oleks vajanud järgnenud mängus Serbia võitu Poola üle. Serbia oligi Eestile kingituse tegemisele lähedal, aga viimastel minutel mängiti eduseis maha ja mäng läks lisaajale. Selle järel jäi Poola peale 20:18.

Nii Poola, Saksamaa kui ka Eesti kogusid kaks võitu ja ühe kaotuse. Eesti viskas kolmikust kõige vähem punkte ja jäi esimesena veerandfinaalist välja. Alagrupi viimaseks jäi Serbia, kes ei suutnud kolmest mängust võita ühtegi.

“Poola kohtunikud suutsid meile jälle ära vilistada. Tundub, et korvpallijumal ei olnud Eesti poolel,” rääkis pettunud Eelmäe ERR-i otseülekandes. “Need kolm mängu näitasid ära, et tegelikult meil potentsiaali on. Olime selle koosseisuga enne Euroopa mänge koos kaks päeva, suutsime lühikese ajaga Eesti rahvale täitsa head mängu näidata. Ka varem on “surnud ringid” Eesti kahjuks mänginud, paraku elu on selline.”

Lisell Jäätma näitas tipptaset

Vibulaskmise plokkvibu individuaalvõistluse kvalifikatsioonis püstitas Lisell Jäätma 708 punktiga Eesti rekordi ja sai 15 täpsusküti seas kirja kolmanda tulemuse. Laupäeval peetavas kaheksandikfinaalis kohtub medalit ihkav Jäätma poolatari Malgorzata Kapustaga, kas sai eelvõistlusel 679 punktiga 14. koha. Briti vibulaskja Ella Gibson püstitas eelvõistlustel 715 punktiga maailmarekordi.

“Laskmine sujus väga hästi. Lasud olid väga head, kuigi tegin paar halba lasku. Aga õnneks suutsin nendest taastuda ja lõpuks tuli Eesti rekord. Rekordi üle olen väga õnnelik, et suutsin pingelises olukorras selle realiseerida,” rääkis Jäätma pärast eelvõistlust.

Võistluspaika lubati reedeks tormi, aga lõpuks ilmataat siiski halastas vibulaskjatele. “Kui tormihoiatus anti, mõtlesin, et täna läheb kogu laskmine aia taha. Õnneks läks ilm siiski normaalseks. Lisaks ei tulnud ka kuumust ja keha ei väsinud ära,” ütles Jäätma.

Liselli vend Robin Jäätma jäi meeste plokkvibu individuaalvõistluse eelringis 16 võistleja seas 699 punktiga 15. kohale. Pühapäeval peetavas kaheksandikfinaalis kohtub ta eelringis 717 punktiga teiseks tulnud taanlase Mathias Fullertoniga.

Naiste sportvibu individuaalvõistluse eelringis sai Reena Pärnat 46 võistleja seas 618 punktiga 35. koha. Teisipäeval peetavas 1/32-finaalis läheb ta vastamisi Poola esindaja Natalia Lesniakiga, kes oli lõpetas eelringi 636 punkti ja 30. kohaga.

Individuaalvõistluse eelringide tulemusi kasutati ka segavõistkondade duellide kvalifikatsioonina. Jäätmad said 1407 punktiga üheksa paari seas kuuenda asetuse ning kohtuvad pühapäeval veerandfinaalis kolmanda asetusega Prantsusmaaga.

Aerutaja Joosep Karlson tuli meeste ühekanuu 500 m distantsil oma eelsõidus ajaga 1.56,458 seitsmendaks ja tagas sellega koha poolfinaalis. Otse laupäeval peetavasse finaali pääsesid mõlema eelsõidu kolm paremat. Poolfinaalis pidi ta ajaga 1.55,869 leppima üheksanda ehk viimase kohaga ja finaali ei pääsenud.

Meeste ühesüsta 500 m distantsil võistelnud Kevin Poljans diskvalifitseeriti.

Lauatennises langesid naiste üksikmängu esimeses ringis konkurentsist nii Reelica Hanson kui ka Airi Avameri. Hanson kaotas 2:4 Ana Tofantile (Sloveenia) ja Avameri jäi samuti 2:4 alla Karoline Mischekile (Austria).

Poksis kaotas Kirill Serikov (-57 kg) esimeses eelringis tulemusega 0:5 Türgi atleedile Batuhan Ciftcile. Semjon Kamanin (-63,5 kg) jäi 1:4 alla slovakile Viliam Tankole.

Eesti koondise poksijatest võistlevad laupäeval Allan Morozov (meeste -51 kg eelringid) ja Stiven Aas (meeste -80 kg eelringid).

Euroopa Mängud peetakse 21. juulist 2. juulini Krakowi ja Malopolska piirkonnas. 105-liikmeline Eesti koondis võistleb 17 alal. Euroopa Mängude otseülekandeid saab vaadata www.europeangames.tv vahendusel. Eesti koondise tegemistel saab silma peal hoida www.eok.ee/krakow erilehe abil. Eesti koondist riietab Nike.