Raamatu tutvustus:
Nõukogude Eesti perioodi spordiühingute ajaloo uurimine on seni keskendunud peamiselt spordiühingu Kalev ja spordiühingu Jõud tegemistele, kuid Eestile seitseteist olümpiamedalit, neist kaheksa kulda toonud spordiühingu Dünamo tegemistest on vähem teada. Autor võttis eesmärgiks uurida spordiloos väga produktiivse ja nõukogude võimu tingimustes ainukese kapitalistlikult isemajandanud spordiühingu ajalugu, et Eesti 100. sünnipäevaks oleks suurem selgus spordiajaloos. Tulemuseks on ajalooliselt väga huvitav ja mahukas allikmaterjal, mistõttu jaotub teos kahte raamatusse, esimene raamat 520 lk ja teine raamat 640 lk (teise raamatu ilmumine on kavandatud 2018. aastasse).
Faktipõhiselt ja dokumentidele tuginedes saab lugeja nii mõnegi seisukoha seni Dünamost teadaoleva osas ümber hinnata. Näiteks Euroopa esimest meistrit kuulitõukes, Arnold Viidingut (alates 1945 Wilding) ei ole kunagi seostatud Dünamoga, kuid ta oli üks esimesi Dünamo liikmeid Eestis, kes 1940. aastal võttis Dünamo jaoks üle Kadrioru staadioni. Esimene raamat esitab dokumentaallood kuueteistkümne Eesti spordikuulsuse kohta alates Nõukogude Eesti esimesest olümpiavõitjast, dünamolasest Johannes Kotkasest ja Nõukogude Eesti viimasest üksikala olümpiavõitjast, dünamolannast Erika Salumäest, kes Dünamo liikmena võitis ka taasiseseisvunud Eestile esimese olümpiakulla. Teine raamat vaatleb Dünamo sportlasi ja treenereid spordialade kaupa. Esitletakse tippsaavutusi ja tuuakse välja nimesid, keda seni ei ole Dünamoga avalikult seostatud, kuid kes oma parimad tulemused on saavutanud dünamolastena.
Teose „Eesti Dünamo ajalugu“ abil saab saja-aastase Eesti Vabariigi spordiajalugu selgemaks ja faktipõhiselt täpsemaks.
Teose autor: Henno Linn. Teose toimetaja: Tiina Naarits-Linn. Teose keeletoimetaja: Reet Kukk. Teose kujundaja: Juliana Sokolova. Esmaesitluse korraldaja: ES Põhjakotkas
Ilmavalgust nägi spordiajalooteos "Eesti Dünamo ajalugu"
04. detsembril esitleti spordiajalooteose „Eesti Dünamo ajalugu“ esimest osa. Spordiühingu Dünamo tegemistele tagasivaatav raamat valmis Eesti 100. sünnipäevaks. Esitlusel osalesid mitmed Eesti olümpiasangarid, kellest paljud on legendaarse spordiühinguga olnud seotud. Teiste seas olid kohal Erika Salumäe, Aavo Pikkuus, Jüri Jaanson, Jüri Tamm, Allar Levandi ja Uno Palu.
Organisatsioon
- Struktuur ja inimesed
- Eesti Olümpiakomitee juhtorganite valimised
- EOK ajalugu
- EOK100
- Eesti Spordi Kongress
- EOK teenetemärgid
- Seotud organisatsioonid
- EOK liikmeks astumine
- Toetajad ja partnerid
- Spordiarbitraaž
- Olümpiasümboolika kasutamine
- Pariis 2024 sotsiaalmeedia reeglid
- Regulatsioonid, hartad, koodeksid
- Hea juhtimise tava
- Alaliitude rahastamine
- Topeltkarjäär: karjäärinõustamine
- Kasulikud lingid
- Kontakt