Ajakirjast Liikumine ja Sport sai eelretsenseeritud teadusajakiri

01.12.2017
Tagasi
01.12.2017
Eesti Olümpiakomitee ja Ühenduse Sport Kõigile koostöös alates 2007. aastast välja antav ajakiri Liikumine ja Sport on astunud uue märgilise sammu kvaliteedis – nüüdsest on ajakirjas ilmuvad teadusartiklid akadeemiliste ekspertide poolt eelretsenseeritud.

Eesti teadusinfo süsteemi (ETIS) kohaselt hinnatakse ajakirjas ilmuvaid teadusartikleid nüüdsest 1.3 klassifikaatori tasemel. Liikumine ja Sport on seega esimene ja ainus eelretsenseeritud eestikeelne sporditeaduslik ajakiri.

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi sõnul on see oluline, sest annab platvormi Eesti teadlastele spordialaste uurimistööde avaldamiseks ning aitab spordi uurimist muuta teadlastele atraktiivsemaks. “Ajakirja sirvides võime öelda, et Eesti sporditeadlased uurivad teemasid, millest on reaalset kasu nii meie saavutussportlastele kui ka liikumisharrastajatele ja liikumise edendajatele. Ajakiri võimaldab ka meie treeneritel, sportlastel ja teistel valdkonna spetsialistidel end eesti keeles kursis hoida uusimate kinnitatud teadusavastustega. Lisaks avaldame ajakirjas teadusartiklite kõrval jätkuvalt ka artikleid, mis hoiavad käe pulsil Eesti spordijuhtimisel, nii et huvipakkuvat lugemist peaks leidma iga spordiga seotud lugeja,” rääkis Lusmägi.

Ajakiri ilmub ka edaspidi kaks korda aastas. Igas ajakirjanumbris avaldatakse 2-5 kõrgemal tasemel ja põhjalikult eelretsenseeritud teadusartiklit, mis kuuluvad 1.3 klassifikaatori alla. Eelretsenseerimiseks moodustati eraldi toimetuskolleegium, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi treeningufüsioloogia lektor Martin Mooses ja spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu ning Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port.

Värskes numbris:
·       Dieetide kasutamine lapseea ülekaalulisuse ja rasvumise ravis. Süstemaatiline ülevaade
·       Rakuvaba DNA spordis
·       Simuleeritud võistluspäeva mõju meessulgpallurite mängulisele kvaliteedile ning füsioloogilistele ja liikumisnäitajatele
·       Vibratsioonitreeningu kasutamine sportlaste treeninguil
·       Jalgrattasportlaste tugilihaskonna seisundi arendamise harjutused
·       EL eesistumine tõi Eestisse teadmisi ja avardas siinse spordijuhtimise maailmapilti
·       EOK spordi taristu komisjoni suurim töövõit on spordikeskustele kvaliteedimärgi väljatöötamine
·       Spordivabatahtlikkus: südamelähedase teema puhul panustatakse nii aega kui ka teadmisi
·       Treenerite toetamise süsteemist

Ajakirja Liikumine ja Sport uue numbri saab alla laadida kodulehel https://www.eok.ee/liikumisharrastus/liikumine-ja-sport-ajakiri, kus saab tutvuda ka kõigi varasemate numbritega.