Olümpiafestivali neljas päev: tõkkesprinter Leppoja sai neljanda koha, Egle Salu pääses ujumises finaali

28.07.2022
Tagasi
28.07.2022

Slovakkias Banska Bystricas toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil jätkab Eesti koondis heade tulemustega. Seitsmevõistleja Viola Hambidge liigub avapäeva järel medalikursil, tõkkejooksja Steven Leppoja sai neljanda koha ning ujuja Egle Salu pääses kolmanda ajaga finaali.

Naiste seitsmevõistluses hoiab Viola Hambidge 3231 punktiga neljandat kohta. 16-aastane Hambidge jooksis tõkkeid ajaga 14,20, kõrgushüppes kordas isiklikku rekordit 1.68, tõukas kuuli 10.77 ja jooksis 200 meetris uueks isiklikuks rekordiks 25,17. Oma isiklikku rekordit edestab ta 59 punktiga.

„Hommikul oli tõkkejooks tagasihoidlik, kuid kõrgushüpe oli väga hea! Sealt tuli plusspunkte kõvasti juurde,“ selgitas Hambidge’i treener Romet Mihkels. „Kuulitõukes on paraku nüüd kaks võistlust järjest nõnda juhtunud, et proovikatsed on väga paljulubavad, aga võistlusel kaob see kuhugi ära. Tundub, et kehv kuul võrdub hea 200 meetri jooksuga. Viha ajas ta jooksma! Sellega oleme kindlasti medalikursil,“ ütles Mihkels.

Seitsmevõistluses hoiab esikohta sakslanna Maresa Hense 3343 punktiga, teisel kohal on lätlanna Anna Gabriela Hofmane ning kolmandal kohal Šveitsi sportlane Lucia Acklin 3305 punktiga.

Steven Leppoja sai olümpiafestivali 110 m tõkkejooksu finaalis neljanda koha, joostes aja 13,98. „Olen natuke pettunud, sest tahtsin medali eest võidelda,“ ütles Leppoja.

Kõrgushüppes pääses reedesesse finaali Valeria Smirnova, kes ületas kvalifikatsioonis 1.70. Olümpiafestivalil juba neljanda stardi teinud sprinter Miia Ott jooksis 200 meetri poolfinaalis aja25,48 ning sai kokkuvõttes 12. koha. Maia Toomsalu jooksis 110 meetrit tõkkeid ajaga 14,99 ning eeljooksust edasi ei pääsenud.

Ujumises pääses Egle Salu naiste 100 m rinnuliujumises isikliku rekordi ja võistluste kolmanda ajaga 1.11,76 finaali. Artjom Alteberg sai samal distantsil ajaga 1.06,57 10. koha. Finaalipääsust jäi puudu 0,2 sekundit. „See aeg jääb kripeldama, aga olen oma ujumisega rahul. Seekord läks nii,“ ütles Alteberg.

Kombineeritud segateates püstitasid Mirtel Merimaa, Artjom Alteberg, Kirke Madar ja Kennert Jõgis Eesti noorte rekordi 4.11,8, mis andis kokkuvõttes 15. koha. Varasem Eesti rekord 4.15,72 ujuti 2015. aastal Armin Evert Lelle, Henry Gerhard Uriko, Ilona Maide, Sarah Hürdeni poolt Gruusias toimunud noorte olümpiafestivalil.

Väga põnev päev oli judokatel. Karl Johannes Pilt alistus küll kaalukategooria – 81 kg avaringis Prantsuse judokale Jonas Puchlyle, kuid pääses lohutusringi. Seal kogus Pilt kaks ipponiga võitu, kuid kaotas ise ipponiga hiljem pronksi võitnud Läti judokale Matiss ZeilaleTasuks seitsmes koht. Jakob Vares sai kaaluklassis kuni 90 kg üheksanda koha, Valeria Ušanova kaotas avaringis.

Jalgratta grupisõidus oli Eesti koondise parim meeste 65,8 km distantsil 28. koha saanud Henri Arjus. Ron Rooni lõpetas 68. kohal, Richard Ründva oli 80. Naiste 57,8 km sõidus sai Zlata Broniševskaja 76 lõpetaja seas 55. koha, Natali Nora Nigul oli 60. ja Maria Treier 63.

Eesti koondise infot ning võistluste tulemused leiab EOK kodulehelt https://eok.ee/banska-2022. Põnevat sisu leiab olümpiafestivali ajal ka Team Estonia Instagramist @team.estonia.

25.-30. juulini Banska Bystricas toimuval suvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil osaleb 40 Eesti sportlast vanuses 14-18 aastat kuuel alal: kergejõustik, jalgrattasõit, judo, sulgpall, tennis ja ujumine. Sportlasi saadab 20-liikmeline taustajõudude tiim, koondist riietab Nike.