Mägi oli viiendast eeljooksus kolmandas, mille ta suutis ajaga 48,62 võita. Teisena pääses sellest jooksust otse poolfinaali ameeriklane CJ Allen (48,64) ja kolmandana 2022. aasta maailmameister Alison dos Santos (48,75). Nii Mägi kui ka Santos võtsid viimastel meetritel hoo maha, aga Santos tegi seda oluliselt järsemalt.
„Ma ei tea, mis plaan teistel oli, aga mina sain (teenekalt Eesti kergejõustikukohtunikult) Peeter Randarult väikese soovituse, et teine koht eeljooksus võiks tähendada soodsamat rada poolfinaalis, kui me antud konkurentsist üldse millestki soodsast rääkida saame. Mõtlesin, et võtan Alleni lõpumeetritel ära, aga dos Santos võttis käigu välja. Viimasel hetkel pisut pidurdasin, aga ikkagi tuli võit. Nii on,” lausus 32-aastane Mägi.
Kokkuvõttes jäi kõigi eeljooksude peale kümnenda aja saanud tartlane siiski rahule. „Endalgi on imelik 10+ aastat rääkida peale eeljooksu sama juttu, et kõik oli kontrollitud ja sujuv jne. Nii ta läks, oma ülesande täitsin ära,” muheles Mägi. Poolfinaalid peetakse kolmapäeval kell 20.35.
Nabi piirdus esimese ringiga
Heiki Nabi teekond kreeka-rooma maadluse raskekaalus (-130 kg) sai läbi esimese ringiga. Tema matš Aserbaidžaani esindaja Sabah Shariatiga jäi 1:1 viiki, aga kuna Nabile anti hoiatus viimasena, teenis võidu vastane. Kuna Shariati jäi finaalist välja, ei tekkinud Nabil võimalust medalit püüda ka lohutusringi kaudu.
„Shariati taktika oligi 1:1-ga võita. Ta teadis, et pole mulle peal olles kunagi läbiviimist teinud, isegi trennis mitte. Ta tundis, et on püsti kindlam ega olnud ka väsinud. Ta tegi püsti minu moodi head kaitsemaadlust, ei lasknud mind kuskilt sisse ega ligi. Tema taktika töötas,“ rääkis Nabi. „Kas pettumus just õige sõna on, aga ülemäära hea tunne ei ole.”
Olümpiadebüüdi teinud takistussõitja My Relander ja hobune Expert kvalifikatsioonis lõpuni ei jõudnud. Relander ja Expert ületasid kolm esimest takistust, aga järgnenud veetakistust polnud ratsu nõus hüppama.
„Nende ületamiseks on vaja päris palju hoogu, mistõttu kodus seda ideaalselt harjutada ei saa. Ettevalmistusperiood jäi lühikeseks. Ta on neid küll hüpanud, aga siinne oli talle oodatust hirmsam - pikem ja värvilisem. Tegemist on loomadega ja raske öelda, mida ta seal nägi. Peame seda respekteerima,“ ütles 25-aastane Relander.
Purjetamise ILCA 7 klassis jäid viimased eelsõidud kehvade tuuleolude tõttu ära. Seega jäid kirja kaheksa sõidu tulemused ja Karl-Martin Rammo karjääri neljas olümpia lõppes 31. kohaga. Medalisõitu pääsemiseks tulnuks tal jõuda kümne parema sekka.
Teisipäeval ühtegi Eesti koondislast võistlustules pole.