Osale spordijuhtimise aastakonverentsil "Piiride ületamisest"

07.11.2022
Tagasi
07.11.2022
2. veebruaril toimub Tallinnas Olümpia hotellis Äripäeva ja EOK koostöös spordijuhtimise aastakonverents "Piiride ületamisest".  Konverentsil räägitu peaks aitama aru saada ebaeetilise käitumise riskidest ning andma juhiseid piire ületanud olukordade lahendamiseks.        

Aasta 2022 on ületanud piire igas mõttes. Üle piiri lähevad sõda ja anastajad. Traagiliste tagajärgedega on sõda Ukrainas, kus on ületatud kõik piirid, mis vähegi võimalik. Kui paljud on pidanud ületama piiri, et jääda ellu! Ja kui paljud kaotavad “elu”, sest on ületanud piire…

Veel üks sõda on aga see, mida peetakse erinevate väärtuste vahel. Kus on piirid inimeste vahelises suhtlemises? Sportlane ja treener, võistluskaaslased, meeskond versus naiskond - mõned piirid on kokkulepitud, teised mõttelised.

Kas kehaline ettevalmistus annab eelise võitluses, mis on läinud üle piiri? Kas üle piiri minnes ja teise riigi lipu all võisteldes me ületame hea või halva piiri? Spordis näeme piirina stardi- või finišijoont, kuid üle piiri astumine võistlusel tähendab läbikukkumist – olgu see kuulitõuke, kettaheite ringis või kaugushüppe kasti juures. Ka võrkpalli või tennisemängu out – tähendab üle piiri minekut.

Spordis on üle piiride, üle inimvõimete piiride minek ka positiivse tooniga. Eneseületamised loovad lugusid, mida inimesed armastavad.

Konverentsil räägime aga ka spordivaldkonda valitsevatest ohtudest ja riskidest, mis tulenevad väärtuste muutumisest, räägime turvatunde loomisest nii sportlastele, treeneritele kui toetajatele.

Maailm tervikuna on muutumises – püüame luua spordivaldkonnale valmisolekut muutusteks. Spordikonverentsi mõte on puhastada tulevikku, muuta käitumismudeleid ning teha seda ühiskonna teadvustamise kaudu.

Konverentsil räägitu peaks aitama aru saada ebaeetilise käitumise riskidest ning andma juhiseid piire ületanud olukordade lahendamiseks.            

  • Kus on ohujoon ja kuidas seda ära tunda? Kuidas hinnata ja arvestada erinevate kultuuriruumide traditsioone?
  • Kuidas käituda, kui SEE TEEMA tuleb minu lauale? Kui on JAMA MAJAS, siis mida teha? – juristi nõuanded.
  • Igasugusel sõnal on kaal – juhendid treenerile.
  • Näpunäited meediasuhtluseks

Põnevad esinejad – moderaator Mihkel Raud ja tema juhitud teravad debatid.

  • Kogemuslood: Krisli Meleskilt, Mihkel Uibolehelt ja prantsuse tennisistilt Mathilde Grenet’lt;
  • hinnang piiripealsele olukorrale vandeadvokaadi pilgu läbi: Paul Keres;
  • suunda andvad ettekanded ja välispartnerite kogemused: Antti Pihlakoski ja Henrik Dettmann Soomest;
  • sportimise võimalikkusest sõdivas riigis räägib Ukraina Kergejõustikuliidu presidendi kt Yevhen Pronin;
  • võimalikkusest elada, kui oled üle elanud vägivalla – selgitab psühholoog Kateryna Haliant Ukrainast.
Registreeri ja loe rohkem lisainfot SIIT.