Registreeri artiklivõistlusele siin.
Tutvu reeglitega ka Vikipeedia leheküljel.
Võistluse eesmärgid:
- täiendada olemasolevaid Vikipeedia artikleid, mis käsitlevad Eesti sportlaste, kes on osalenud olümpiamängudel, elulugusid ja saavutusi;
- laiendada ja parandada Vikipeedias leiduvat infot seoses olümpiamängudel osalenud eesti sportlastega;
- tutvustada laiemale ringile Vikipeedia võimalusi ning levitada vastavat teavet spordihuviliste ja -ajaloolaste seas.
Artiklivõistlusel osalemise nõuded ja reeglid:
- Osalemiseks on vaja omada kasutajakontot Vikipeedia keskkonnas. Registreerimiseks tuleb kasutada Vikipeedia lehekülje ülaosas leiduvat nuppu „Loo konto".
- Kui kasutajanimi jätab osaleja anonüümseks ehk ta ei soovi oma nime avaldada, siis auhinnalise koha saavutamisel tuleb oma nimi žüriile siiski teatavaks teha. Samas see avalikustatakse ainult asjaosalise nõusolekul.
- Osaleda võivad kõik registreeritud Vikipeedia kasutajad v.a žürii liikmed.
- NB! Rõhutame, et võistlevad omavahel artiklid, mitte kasutajad.
- Hindamisele võetakse ainult võistluse toimumise ajal valminud ja täiendatud artiklid, mille autoriks on registreeritud Vikipeedia kasutajad. Hilisemad muudatused ja alustatud artiklid arvesse ei lähe.
- Artikli teemad on välja toodud ESOM-i poolt koostatud nimekirjas. Korraga on osalejal võimalik valida maksimaalselt kolm artiklit. Võidutööde valimisel läheb arvesse ainult iga osaleja parim artikkel.
- Kui soovite lisada artiklisse fotosid, siis olemasoleva valiku võib leida Wikimedia Commonsist, kasutades sealset otsingumootorit. Võimalik on keskkonda üles laadida ka enda tehtud foto(d).
- Žürii hindab esmajärgus artiklite põhjalikkust, korrektset vormistust, sõnavara ning sidusust.
- Artikkel peab olema varustatud viidetega usaldusväärsetele allikatele. Plagiaate hindamisel ei arvestata.
- Artikleid kirjutatakse Vikipeedia põhimõtete ja reeglite alusel kasutajate koostöös. Lubatud ja tervitatav on teiste kaastööliste tehtu parandamine ja nende tööde kommenteerimine.
- Igasugune artiklite kallal vandaalitsemine, teiste tekstide pahatahtlik muutmine on rangelt keelatud. Rikkujad eemaldatakse võistluselt ning nende Vikipeedia kontod võidakse blokeerida.
- Artikli koostamiseks on olemas detailsed videojuhised.
Võistlused osalemise ja artikli koostamisega tekkivate küsimuste korral võta ühendust WMEE mäluasutuste projektijuhi Kerdo Kristjan Tamme (kerdo@wikimedia.ee) või ESOM-i kogude projektijuhi Karl Kasega (karl.kask@spordimuuseum.ee).