Pane kuupäev kalendrisse ning registreeru koolituspäevale SIIN!
Kõikidele soovijatele on tagatud transport Tallinnast Tartusse ja
tagasi!
9:00-10:00
Kogunemine ning hommikukohv koos suupistetega
10:00-10:05
Päeva avamine
Kaarel Nurmsalu, Team Estonia coach, endine suusahüppaja
Team Estonia info
Raido Mitt, alaliitude koordinaator
10:15-11:00
Kuidas mõjutab (sotsiaal)meedia kasutamine minu
tulemusi?
Aave Hannus, Team Estonia spordipsühholoog
Kõik me tarbime (sotsiaal)meediat. Ülemaailmsed andmed näitavad, et keskmiselt veedetakse sotsiaalmeedias 2,5 tundi päevas. Eks mõni meist veedab seal vähem ja teine rohkem aega. Kindel on aga see, et sotsiaalmeediat on ka sportlaste eludes palju ja sellel on mõju. Koolitusel räägime meedia kasutamise vajadustest, kasuteguritest ja ohtudest. Viimase osas otsime võimalusi, et vähendada meedia kurnavaid ja negatiivseid mõjusid meie vaimsele heaolule ja soorituse psühholoogilisele poolele.
11:00-12:00
Ebakindlus tuleviku suhtes – kas minu valitud tee on
ikka õige?
Anne Kaaber, karjäärinõustaja
Isegi kui karjäär liigub hetkel ülesmäge nõuab tänapäeva kiirete muutustega elurütm, et mõtleksime kaks sammu ette. Mis saab edasi kui karjäär peaks saama (ootamatu) lõpu? Millised on minu tugevused ning trumbid tööturul? Milliseid uusi oskusi peaksin õppima, et olla ka viie aasta pärast konkurentsivõimeline? Milliseid teenuseid on lisaks karjäärinõustamisele võimalik sportlastel saada ning kuidas need enda kasuks tööle panna?
12:00-13:00
Lõunapaus
13:00-14:15
Paneeldiskussioon: Võta vastutus enda karjääri eest –
julgus teha muudatusi
Kristjan Ilves, kahevõistleja
Tony Nõu, võrkpallur
Tiidrek Nurme, kesk- ja pikamaajooksja
Kristina Kuusk, vehkleja
Sportlaskarjäär on täis valikuid – keda enda teekonnal kuulata ja usaldada, kuidas valida õige treeningkoormus, kas minna õppima või keskenduda vaid spordile või siirduda ehk hoopis välismaale treenima? Eesti tippsportlased jagavad paneeldiskussiooni raames enda mõtteid ja kogemusi, kas suuri muutusi tehes kuulata sisetunnet, mõistust, südant või hoopiski arvestada sellega, mis või kes on meie kõrval.
14:15-14:55
Mine magama ehk une ja puhkamise roll taastumisel
Kene Vernik,
unetehnik, Tartu Psühhiaatriakliiniku Unekeskus
Unel on märkimisväärne mõju füüsilisele arengule, emotsionaalsele seisundile, kognitiivsele käitumisele ja elukvaliteedile. Sportlase hea unekvaliteet on seotud parema soorituse ja konkurentsivõimega. Lisaks võib kvaliteetne uni vähendada vigastuste ja haigestumiste riski. Loeng keskendub eelkõige sellele, kuidas uni taastab meie keha, harin unefüsioloogiast üldiselt. Jagan nippe, kuidas kiiresti taastada oma une rütm. Mida teha siis, kui oled ärev ja muretsev ega suuda uinuda?
14:55-15:00
Koolituspäeva lõpetamine
Kaarel Nurmsalu