Spordifilmid 2020

  • Higi („Sweat“, Poola, Rootsi 2020, režissöör Magnus Von Horn)
Filmi peategelane Sylvia on kuulus fitness-treener, kelle sotsiaalmeedia jälgijaskond ulatub kosmilistesse suurustesse, ent kogu selle ilu ja sära taga on ka teine külg: üksildus. Elu sotsiaalmeedias ei ole alati selline nagu paistab, sest ilusate piltide taga on üksik inimene, kes igatseb kontakti päris inimestega. Säärane ilu on küll tore, aga ei täida hinges olevat tühimikku. Ülimalt aktuaalne film keha ja sotsiaalmeedia kultusest, mida igal sammul reklaamitakse.

LINASTUSAJAD:
14.11 / 19.30 / TALLINN APOLLO SOLARIS 2
24.11 / 18.30 / TALLINN PLAZA 7

  • Kangelased („Heroes“, Ühendkuningriik 2020, režissöör Manish Pandey)

Emotsionaalses dokumentaalfilmis astuvad üles kahekordne vormel-1 maailmameister Mika Häkkinen, endine Ferrari äss Felipe Massa, üheksakordne Le Mansi võitja Tom Kristensen ja Michele Mouton, kes on ainsa naisena võitnud ralli maailmameistrivõistluste etappe. Kõik neli legendi jagavad oma emotsionaalseid ja intiimseid mälestusi Michael Schumacherist, kelle kõrval neil oli võimalus mingil eluetapil olla. Näeme, kuidas vihastest konkurentidest on saanud omamoodi sõbrad, kes austavad ja austasid oma konkurente ning suhtusid ka rajal teineteisesse väärikalt. Film tõelisele vormelifännile, kes saab koos filmitegijate ja endiste ässadega meenutada kuldseid vormeliaegu.

LINASTUSAJAD:
16.11 / 18.35 / TALLINN APOLLO SOLARIS 2
26.11 / 17.30 / TALLINN APOLLO SOLARIS 2

  • Liblikas Nadia („Nadia, Butterfly“, Kanada 2020, režissöör Pascal Blante)

Nadia on kogu elu olnud ujuja ja jõudnud kõige kõrgemale astmele. Ta on end täielikult defineerinud läbi spordi ja ujumise, kuid ühel hetkel peab ka tema profisportlase karjäär läbi saama. Kuidas elada pärast tippsporti ja leida elus uus suund, mis motiveeriks ja paneks tegutsema? Nadia murrab nende küsimuste üle pead ning tundub, et see pole sugugi lihtne ülesanne. Filmi peaosas on Kanada liblikujuja Katerine Savard.

LINASTUSAJAD:
18.11 / 18.35 / TALLINN APOLLO SOLARIS 4
26.11 / 17.30 / TALLINN APOLLO SOLARIS 4


  • Meeskond #siinmittetantsida („Les joueuses #paslapourdansen“, Prantsusmaa 2020, režissöör Stephanie Gillard)

Film näitab Lyoni Olympique naiste võistkonna igapäevaelu ja seda, kuidas neist sai üks maailma parimaid naiskondi, kes on mitu korda võitnud ihaldatud Meistrite Liiga karika. Film esitab aga mitmeid olulisi ja teravaid küsimusi võrdse kohtlemise kohta spordis, kus väärtused ja tavad peaksid olema samamoodi paigas spordi põhiprintsiipidega, nagu seda on meeste spordialadel.

LINASTUSAJAD:
16.11 / 18.00 / TALLINN APOLLO SOLARIS 4
27.11 / 16.30 / TARTU ATHENA 

  •   Rattur („The Racer“, Iirimaa, Belgia, Luksemburg 2020, režissöör Kieron J. Walsh)
Suvi 1998, algamas on järjekordne Tour de France, maailma mainekam rattatuur, mis toob igal aastal kokku ratturite teravama tipu. Teiste seas on stardis ka Belgia rattur Dom Chabol, kelle jaoks jääb see viimaseks suurtuuriks. Seni on Dom olnud meeskonnas pigem liidri abiline, seda aga kirglik spordimees enam taluda ei kavatse. Ühel päeval noore andeka arstiga kohtudes seisab Don silmitsi dilemmaga: kas tarvitada dopingut, et saavutada paremaid tulemusi, või jäädagi abimeheks?

LINASTUSAJAD:
17.11 / 18.30 / TALLINN APOLLO SOLARIS 3
29.11 / 16.30 / PLAZA 8

  • Suur ja väike (Big vs Small, Soome 2020, režissöör Minna Dufton)

Hiigellained, tormav meri – see on surfarite paradiis. Film portreteerib üht parimat naissurfarit Joana Andradet, kes pidevalt nihutab surfamise piire ja vallutab laineid, millega jäävad hätta ka mehed. Tema julgus ja sihikindel töö on viinud teda sinna, kuhu ta tänaseks on jõudnud. Oma järgmiseks suureks väljakutseks peab Joana veel palju treenima ja sellel teel tuleb ette ka nõrkushetki.

LINASTUSAJAD:
19.11 / 16.00 / ARTIS 2
25.11 / 16.30 / ARTIS 2