Euroopa olümpiafestivali teine päev: pronksmedal ja kaks Eesti noorte rekordit

25.07.2017
Tagasi
25.07.2017
Gleb Karpenko võitis jalgrattasõidu 10km eraldistardis pronksmedali, Kertu Kaare uuendas 100m vabaltujumises päeva jooksul kaks korda Eesti noorte rekordit ning Lilian Turban saavutas kaugushüppes 8. koha. Hästi esinesid teisedki koondislased.

Jalgrattasõit

Gleb Karpenko võitis teisipäeva õhtul Ungaris Györis Euroopa noorte olümpiafestivalil jalgrattasõidu 10km eraldistardis pronksmedali ajaga 13:18.32. Sellest saab lähemalt lugeda siin. Erki Laanemäe sai 13. koha ajaga 13:48.48 ning Toomas Vool 38. koha ajaga 14:12.46 Võistlejaid oli stardis 97.

Neidude 10km eraldistardis sai Eesti koondise parima tulemuse Aidi Gerde Tuisk, kes teenis ajaga 16:05.08 17. koha. Anet Sirvel sai 38. koha ajaga 16:38.40 ning Carol Kuuskman 51. koha ajaga 17:03.87. Neide startis 71, sõidu võitis šveitslanna Ronja Blöchlinger ajaga 15:17.60.

Ujumine

Häid uudiseid tuli täna ka ujumishallist, kus Kertu Kaare püstitas ühe päeva jooksul kaks Eesti noorte rekordit 100m vabaltujumises – seda lisaks eilsele teateujumise sees tehtud rekordile. Uueks Eesti noorte rekordiks on Kaare poolt poolfinaali ujutud 57,94 ja tasuks 12. koht. Enne, kui Kaare rekordit olümpiafestivalil kolm korda uuendas, kuulus see 2014. aastast Kertu Ly Alneki nimele: 00:58,66. Kaare enda isiklik rekord oli varem 58,71.

100m vabaltujumises võistles ka Laurika Lint, kes sai ajaga 01:01,46 kokkuvõttes 56. koha. 50m vabaujumises sai Sergei Volkov ajaga 24,59 27. koha ning Mark Sovtsa uue isikliku rekordiga 25,29 40. koha. 4x100m kombineeritud teateujumise meeskond diskvalifitseeriti valestarti pärast.

Kergejõustik

Kergejõustikus olid täna edukalt võistlustules kaks sportlast. Lilian Turban teenis kaugushüppe finaalis 8. koha tulemusega 5,66m. Turbanit ootab järgmiseks ees neljapäeval algav kõrgushüppe kvalifikatsioonivõistlus. Ken-Mark Minkovski hüppas kaugushüppe kvalifikatsioonivõistlusel teisel katsel 7,12m ja täitis sellega kvalifikatsiooninormi lõppvõistlusele, mis ootab teda kolmapäeval.

Aerutamine

K1 500m distantsil pääsesid Vladislav Mihhailov ja Alina Remme esimesest ringist edasi, kuid teisest ringist enam mitte. K2 500m distantsil Mihhailovi ja Aron Faberi ega Alina Remme ja Polina Maria Novaki teekond esimesest ringist edasi ei läinud, samuti ei pääsenud esimesest ringist edasi neljasüst.

Korvpall

Eesti U16 meeskond kohtus Euroopa absoluutsesse tippu kuuluva Türgiga. Eesti meeskond püsis täna kauem mängus kui eilses kohtumises Leeduga ning ka teise poolaja esitus oli parem kui esimesel, kuid südikast vastupanust hoolimata jäime siiski alla 59:72.

Iga kahe aasta tagant korraldataval Euroopa noorte olümpiafestivalil saavad osaleda sportlased vanuses 14-18 aastat. Noorte olümpiafestivali eesmärk on propageerida sporti ja olümpiaväärtusi, inspireerida noori spordiga tegelema ning edendada ausat mängu ja sallivust. Seekordne olümpiafestival kestab laupäevani.